Druhy matrací, o které se lidé perou

Investovat do matrace je synonymem pro investici do kvalitního spánku. Mnozí lidé si to neuvědomují, ale na kvalitu spánku má vliv i matrace, na které spíme. Pokud si dopřáváme kvalitní a dostatečný spánek, naše tělo je odpočaté, jsme vyrovnaní s věčně dobrou náladou, nejsme podráždění. Abyste se vyvarovali například možným depresím, které jsou důsledkem nespavosti nebo nekvalitního spánku, doporučujeme zvážit novou matraci. 

Jak jsme zmínili, matrace má vliv na náš spánek. Je proto třeba investovat do takové, která nám bude pohodlná a na které se bude dobře spát. Jenže na trhu je nyní takových matrací mnoho, a tak jsme vybrali jen některé konkrétní druhy, o které se dnes lidé doslova perou. 

Matrace z přírodních materiálů

Nebo také přírodní matrace jsou mezi lidmi velice oblíbené. Důvodem toho jsou slova odborníků, kteří tvrdí, že přírodní matrace jsou pro člověka nejvhodnější a taky nejpřirozenější. Jsou totiž vyráběny z materiálů, které člověk zná desítky či stovky let. Například ve tvrdých matracích je použité kokosové nebo bambusové vlákno. V měkčích matracích je zase použitá bavlna nebo len. 

Pružinové matrace

Pružinové matrace už nejsou takové, jaké si je pamatujeme. Už z nich nevyčnívají nepohodlná, bodavá péra. Dnes existují pružinové matrace skutečně kvalitní, při jejich výrobě se používají jen drobné pružinky, které jsou navíc zabaleny do obalů, abychom je vůbec nepociťovali. I díky tomu patří pružinové matrace pravděpodobně k nejoblíbenějším matracím na trhu. 

Tip redakce:  Sendvičové matrace 140x120 cm zajistí váš klidný a zdravý spánek

Matrace z líné pěny

Stejně oblíbené jsou také matrace z líné pěny. Líná pěna se dnes označuje za velice moderní materiál, který však není určen ke každodennímu používání, jelikož zabraňuje přirozenému pohybu. Na druhou stranu jsou matrace z líné pěny vhodné pro lidi, kteří jsou upoutáni na lůžko, jelikož tento typ matrace nezpůsobuje žádné proleženiny. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz