DRFG se plně zaměří na rozvoj 5G sítí

Investiční skupina DRFG prodala začátkem roku 2019 zbylý poloviční podíl internetového operátora Libli společnosti Nordic Telecom. Podle Ondřeje Surky, který v DRFG zodpovídá za akvizice nových společností, byl prodej Libli ziskový, ale také velice cenný z hlediska zkušeností, které skupině Davida Rusňáka přinesl.

Přestože od spuštění Libli do jeho prodeje uběhlo jen pár měsíců, předcházelo mu několik let tvrdé práce. O jeho vzniku se začalo uvažovat v roce 2017, kdy se DRFG se spojila se společností Suntel Group. Ředitel společnosti a současně také ředitel telekomunikační divize DRFG Roman Řezníček, viděl příležitost v konsolidaci trhu internetových providerů. Téměř polovinu českého trhu tehdy tvořili lokální poskytovatelé internetu, zatímco průměr v EU byl necelých dvacet procent.

David Rusňák, DRFG, 19.1.2016, Brno

Společnost DRFG se kromě fondů a dluhopisů soustředí na 5G sítě

Skupina DRFG proto roztříštěnost trhu využila k jeho konsolidaci pomocí akvizic. Koupila silného lokálního poskytovatele, k němuž postupně přikupovali jeho menší konkurenty. Pod jednu značku tak během dvou let dostali více než 90 tisíc zákazníků. Libli je díky tomu dnes největším poskytovatelem fixního internetu na Moravě a jedním z pěti největších v České republice.

Poté co zbývající poloviční podíl v Libli koupila společnost Nordic Telecom, která má zájem stát se čtvrtým tuzemským operátorem, se telekomunikační divize DRFG zaměřuje na výstavbu mobilních sítí páté generace. Podle Ondřeje Surky mají mobilní sítě páté generace předpoklady změnit fungování celé společnosti, a proto chtějí být na tyto změny připraveni také v investiční skupině Davida Rusňáka, která v 5G vidí celoevropskou příležitost, a to i díky tomu, že Suntel Group dnes kromě České republiky působí také v Německu, Švýcarsku, nebo na Slovensku.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz