Dřevěné obklady ze starých lodí oživí každý interiér

Vzpomínáte na dětství, kdy jste milovali vůni dálek? V knížkách a seriálech obdivovali plachetnice vracející se z exotických zemí? Toužili jste plout na pirátské lodi za dobrodružstvím? Nebo již v usedlejších letech máte rádi klid a sžíváte se s romantickou představou osamělého rybáře, který na své bárce každý den vyplouvá za živobytím na širé moře a tráví den obklopen vlnami? Pak vás určitě zaujmou dřevěné obklady z lodí.

Proč byste si měli dávat do interiéru staré dřevo?

Na tuto otázku si musíte odpovědět sami. Zavřete oči, zasněte se a představte si, co se vám vybaví při pomyšlení na staré lodní dřevo. Je to hrůzostrašné vrakoviště lodí? Vyřezávání lodiček z naplavenin? Návštěva expozice lodí v muzeu? Dobrodružné příběhy? Každý z nás je originál, máme jiné zážitky, jiné vzpomínky. Stejně tak každé dřevo ze starých lodí je originál. Má za sebou svůj příběh, svou historii. Pokud si pořídíte dřevěný obklad ze starých lodí, vpustíte do interiéru originální příběh dřeva. 

Proč je vhodné použít staré dřevo?

Kromě úžasného příběhu jsou zde i technické výhody. Staré lodní dřevo se plavilo oceány, bylo vystaveno horku, bouřím, slané mořské vodě. Za dobu, co tvořilo součást lodi se stalo dřevo velmi odolné proti vlhkosti, různým škůdcům i rozmarům počasí. Pokud loď ztroskotala, její životní cyklus skončil, ale vyplavené dřevo si své vlastnosti uchovává dál.

Staré dřevo má svůj originální vzhled.

Dřevo z každé lodi má svůj originální vzhled, protože zažilo zcela jiné podmínky, různou dobu bylo ve vodě. Je velmi nepravděpodobné, že najdete dva zcela identické vraky lodí. Stejně tak dřevo z každé lodi je nezaměnitelné. Má svou historii, do jeho vzhledu jsou vepsány prožité události, od dob největší slávy až po ztroskotání.

Jak se dřevo ze starých lodí získává?

Vzácně. Jedná se o vyplavené vraky nebo jejich části. Často jsou to obchodní lodě, které brázdily oceány mezi Malajsií, Thajskem, Čínou a dalšími zeměmi Dálného východu. Pak nastal čas jejich konce a potopilyse, uvízly na mělčině, byly zničeny. Jejich části občas vyvrhne příliv. Tyto dřevěné naplaveniny jsou ručně rozebírány a přeměňovány v dřevěné mozaiky.

Nebude dřevo poškozené?

V žádném případě se nemusíte obávat poškození. Veškeré části jsou pečlivě kontrolovány a pro další zpracování se používá pouze dřevo ve výborném stavu a kvalitě. Výsledný výrobek je navíc povrchově ošetřen a zakonzervován. Samostatnou kapitolou je mechanické poškození dřeva po lodním šroubu nebo hřebíku. Takové poškození se nebere jako vada, ale spíše  jako výhoda. Dodává dřevu punc autenticity a vytváří velmi originální designový prvek. 

Dřevo do interiéru zpracováváme do formy mozaikových dlaždic

Pokud někdo touží mít v obývacím pokoji lodní stožár, i takovému zákazníkovi se pokusíme vyhovět. Staré lodní dřevo však dodáváme převážně ve formě mozaikových dlaždic. V mozaice totiž nejvíc vynikne originalita dřeva z různých lodí. Nabízíme kombinace světlých a tmavých druhů dřev, která jsou navíc za roky provozu opatřena nezaměnitelnou patinou.

Důležitou roli hraje barva i struktura

Na první pohled mozaika zaujme nejspíše barevným členěním. Velmi důležitý dojem ale činí i struktura dřeva. Můžete si vybrat povrch hladký nebo lehce zdrsnělý. Dalším faktorem při výběru je i sestavení samotné mozaiky. Dáváte přednost kladení dřeva do jedné úrovně? Nebo oceníte zajímavé prostorové kreace kladením dřeva do různých hloubek, či tvorbou výstupků? Obklad tak rázem kromě vizuální ozdoby interiéru dodá další dimenzi.

Mozaikové dlaždice ze starého lodního dřeva můžete použít nejen na stěnu

Mozaikovými dlaždicemi můžete obložit prakticky cokoliv. Ozvláštníte s nimi hlavní pohledovou stěnu, můžete obložit nábytek, čelo postele, fantazii se meze nekladou. Nejen v domácnosti, ale i v kanceláři si můžete zařídit koutek pro oddech a romantiku. Pokud si nebudete vědět rady s montáží, rádi vám poradíme nebo doporučíme odborníky.  Příběh dřeva se snadno může stát součásti příběhu vašeho domova.

Více na: obklady-mozaiky.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz