Dotační program dešťovka

Vody je na celém světě stále méně a méně, což se s přibývajícími suchy a horky pomalu stává zásadním problémem celé planety. Nejen, že ubývá vody srážkové, avšak pomalu mizí i podzemní prameny, kterých byl donedávna dostatek. Právě proto se objevují neustále nové nápady, jak s nedostatkem vody bojovat. Celá tato problematika je ovšem dosti ošemetná.

O co se jedná?

Dotační program dešťovka je vlastně program na podporu zachytávání dešťové vody, která by se jinak vsákla do země. Ovšem vynalézaví lidé přišli s nápadem, jak ji využít a tím samozřejmě zmírnit dopady přibývajícího sucha. Ročně u nás totiž naprší kvanta vody, které ale zatím nedokážeme z většího hlediska produktivně využít. To by se ale mohlo změnit právě s tímto dotačním programem, který podporuje i Ministerstvo životního prostředí.

Kdo může o dotaci žádat?

Programu dotace dešťovka se může zúčastnit každý, kdo bydlí v řadovém nebo rodinném domku s menší zahrádkou a chtěl by šetrně hospodařit s vodou. Žádost se bude týkat akumulace dešťové vody zejména pro zálivku zahrady. Avšak před jejím podáním je třeba mít zpracovaný odborný posudek od specializované firmy. Finance se proplácí až po dokončení celé stavby, nejprve si tedy budete muset zaplatit všechno sami a až poté požádat ministerstvo formou dotace o proplacení.

Jde to i bez kopání

Většinou se staví podzemní nádrže, ve kterých se dešťová voda dá bez problémů uchovávat. Ale v některých případech nelze na pozemku vykonávat výkopové práce, a proto je nutné přijít s jiným řešením. Tím jsou nadzemní rezervoáry, které jsou schopny zachytit mnohem více vody než jejich zakopané obdoby. Díky dotačnímu programu dešťovka tak budete moci uchovat prakticky libovolné množství dešťové vody na pozdější použití.

Jestliže vám není osud planety lhostejný a chcete přispět k šetrnému hospodaření s vodou, neváhejte a připojte se k dotačnímu programu. Informace o zachytávání dešťové vody.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz