Dopřejte své zahradě nový vzhled

Přemýšlíte, že strom, který stojí v koutě vaší zahrady, by bylo dobré odstranit? Mnohdy je kácení stromů jednoduchou záležitostí, kdy to zvládnete vy nebo někdo z vašich zkušenějších přátel. Jenže co když se něco zvrtne? Může se objevit spousta neočekávaných situací a problémů. Svěřit se můžete do rukou odborníků. Ti vám pomohou a provedou vše nanejvýš profesionálně.

Pomoc odborníků

Ke kácení stromů většinou přistupujeme v případě, že není možno strom ošetřit. V takové situaci nezbývá často bohužel nic jiného, než strom odstranit. Běžně se stromy kácí ze země, což je nejjednodušší a také nejlevnější způsob, jak strom ze své zahrady odstranit. Pro tento postup je nutno mít okolo stromu dostatečné množství prostoru a je nutno zajistit také bezpečí.

Tip redakce:  Kakaovník pravý – pokojová rostlina?

Řízené nasměrování padajícího kmene, jak už z názvu vyplývá, zajistí směr pádu stromu. Díky tomuto kroku tak získáte maximální bezpečí, přesně víte, kam kmen spadne, tudíž se nikomu nic během tohoto procesu nestane. Když však okolo vašeho stromu není dostatečný prostor nebo se objevují jakékoliv jiné problémy, musí se přistoupit k jiné metodě.

Ztížené podmínky pro odstranění stromu

Ne vždycky to je tak jednoduché. Někdy má strom podlomené zdraví, takže neodhadnete, co se kdy může stát. Stojí právě v koutě zahrady či na jiném, špatně dostupném místě nebo se objevuje jiný problém. V takovém případě běžné kácení stromů ze země, bohužel, nepůjde a je nutno odstranit strom z vaší zahrady jinou metodou.

Tip redakce:  Léčivé síly konopí

Jde o metodu rizikové kácení stromů a při něm se využívá lanová technika, jeřáby nebo vysokozdvižné plošiny. Jde například o stromy v blízkosti budov, které zasahují do silnice, cesty nebo ty stromy, které jsou poblíž elektrického vedení. V takové situaci je víc než nutný odborný zásah a odborná pomoc.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz