Domácí péče – komplexní péče o Vaše blízké v pohodlí domova

Domácí zdravotní péče se netýká jen seniorů. Služby agentur pro domácí péči můžete využít i pro dlouhodobě nemocné, při rekonvalescenci po úraze, zkrátka při jakékoli léčbě, která nevyžaduje hospitalizaci.

Stále jen velmi málo lidí ví, kdy, kdo a za jakých podmínek má nárok na domácí péči hrazenou ze zdravotního pojištění. O nároku na domácí péči rozhoduje ošetřující lékař. Pokud vyhodnotí zdravotní stav pacienta (může se jednat o seniora, ale i malé dítě či člověka v produktivním věku, na věku nezáleží), jeho rodinné prostředí a předepíše domácí péči, je potom plně hrazena ze zdravotního pojištění. Máte-li další požadavky a chcete doplňkovou a intenzivnější péči? Ani to není problém. Agentury domácí péče umožňují služby nad rámec rozhodnutí lékaře doplatit. Všechny informace byste ovšem měli dostat předem. Ceník by měl být nedílnou součástí webových stránek, nebo by Vám v agentuře měli na vyžádání cenu sdělit.

Tip redakce:  Na zlepšení paměti se musí pracovat systematicky

Jsou určité specifické případy, kdy pacient vyžaduje například parenterální výživu nebo domácí umělou plicní ventilaci. Potom musíte vyhledat takovou agenturu domácí péče, která tyto služby poskytuje a má patřičná oprávnění.

A jaké jsou kladné stránky domácí zdravotní péče?

Pacient je doma, ve svém prostředí. Může pokračovat v dosavadním způsobu života, co mu onemocnění a léčba dovolí. Zůstává v blízkosti své rodiny a blízkých a snižuje se riziko nákazy v nemocnici, ke kterému přes všechna opatření stále dochází. Léčba i rekonvalescence tak bývá rychlejší.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz