Divize DRFG Real Estate je důležitou součástí českého realitního trhu

Ředitel nemovitostní divize investiční skupiny DRFG, DRFG Real Estate, Patrik Tuza, řídí portfolio investičních výnosových nemovitostí. Dále zodpovídá za projektovou firmu A PLUS, která vyvíjí svou činnost v oblasti architektury, projektování a developmentu. Zkušenosti a zázemí A PLUS jsou pro DRFG užitečné z obchodního hlediska, jakož i při správě stávajících nemovitostí.

„Realitní trh nyní prochází technologickou revolucí. Během loňského roku jsme vložili finanční prostředky do softwaru s názvem BIM.“ Uvádí Patrik Tuza. Zkratka BIM znamená Building Information Modeling. Pro představu jde o podobný vývoj, jako když došlo k přechodu z projektování na papíře na systémy CAD.  Hlavním cílem jsou průmyslově-technologický development či office parky. Je tedy potřeba připravit i zaměstnance společnosti, aby byli nabízené služby na nejvyšší úrovni.

Softwarové řešení BIM vrhá nový pohled na projektování

Tuza udává: „Jedná se o technologický skok. Tento program nám umožňuje nový přístup k projektování a stylu práce. Program pracuje ve 3D prostředí a všichni zúčastnění tak mohou okamžitě provádět změny v reálném čase, které ostatní uvidí. Pokud třeba stavař pohne s příčkou, změní se i všechny další technologie. Díky tomu je okamžitě vidět, co posun příčky znamená v rámci celé stavby.“ Tato softwarová základna BIM pak na závěr poskytne veškerý seznam techniky, kterou budova disponuje. Díky tomu ví například cenu, provozní stav a odhad životnosti jednotlivých prvků. Program je tak přirovnáván k rentgenovému snímku.

Tip redakce:  Za tragický pracovní úraz může mnohdy zanedbání BOZP

Tuto moderní technologii využívají ve svých 2 zkušebních projektech. První je ve Znojmě, ten druhý je ve správě portfolia divize DRFG Real Estate v rámci dostavby a rekonstrukce areálu ProStorage v Praze.

Retail, lehký průmysl a logistika by měly být cílovou oblastí pro nové akvizice. „V minulém roce jsme získali 4 budovy na Lannově ulici, která se nachází v samém srdci Českých Budějovic. Jedná se o výbornou lokalitu a současně jde o objekty, které jsou pro investory velmi zajímavé.“ Uvádí Tuza. V současné době roste obliba nákupů v elektronické podobě. Díky tomu je i vyšší poptávka v odvětví logistiky a dopravy. Momentálně probíhají jednání o odkoupení 3 velkých logistických areálů ve středních a západních Čechách.

DRFG Davida Rusňáka

Předsedou představenstva investiční skupiny DRFG je David Rusňák, jakožto i majoritní akcionář má v plánu dál rozšiřovat své akvizice v divizi nemovitostí a dál investovat v realitním trhu, který má velký potenciál. Pozitivní recenze od fondů po dluhopisy jsou jasným důkazem toho, že má investiční skupina DRFG nejen dobrou minulost, ale i budoucnost s podporou veřejnosti.

Tip redakce:  Jak vybrat spořicí účet

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz