Detoxikace těla

Detoxikace těla

 

S přicházejícím jarem nastává čas, abychom svému tělu dopřáli komplexní očistu ve formě detoxikace. To je totiž po dlouhé zimě zaneseno různými škodlivými látkami, jejichž hromadění nám může přinést řadu zdravotních komplikací.

detox detoxikace ocista tela detoxikace organismu

 

Pomoci může detoxikace

 

Detoxikace, tedy proces zbavení se škodlivin, je doporučována alergikům, ženám před otěhotněním, osobám bojujícím s nadváhou, ale i těm, kteří chtějí znovu nabýt fyzické a psychické síly. Jak úspěšně projít detoxikací za pomoci bylinek, poradíme v tomto článku.

1. Očistěte lymfatický systém

 

Lymfatický systém funguje v našem těle jako velký filtr. Lymfa, která lymfatickými cévami koluje, je v mízních uzlinách zbavována toxinů a cizích látek. V uzlinách pak naše imunitní mechanismy bojují s těmito jedy a zabraňují jim navrátit se zpět do krve.

Pokud je náš lymfatický systém příliš zatěžován, projeví se to nejčastěji chřipkovými onemocněními, nachlazením, únavou, kruhy pod očima nebo celulitidou.

„Na problémy s nežádoucími procesy v lymfatických uzlinách se výborně hodí černý bez, eleuterokok, americký ořešák a vřes. V boji s lymfatickými otoky je pak k nezaplacení jeřáb oskeruše. K samotnému pročištění lymfatického systému bych doporučila kaštan pravý,“objasňuje Silvie Dluhošová, specialistka na lymfatický systém.

Tip redakce:  Radost pro každého se slevou až 70%

 

2. Regenerace jater

 

Kromě lymfatického systému rovněž játra očišťují naši krev od toxinů, alkoholu i pesticidů. Játra velmi zatěžujeme špatnými stravovacími návyky, například velkým příjmem tučných a smažených jídel, bílé mouky a alkoholu. Neprospívají jim ani chemické léky. Přetěžování jater se často projeví otoky, pocity na zvracení nebo špatným trávením.

Za velmi úspěšnou bylinu v boji i s velmi poškozenými játry je považován jalovec. Ten stimuluje detoxikaci a činnost jater a urychluje revitalizaci jaterní tkáně. Pro regeneraci jater se hodí také bříza nebo ostropestřec mariánský, který má rovněž vynikající ochranné účinky na jaterní tkáň. Lze také vyzkoušet komplexní kúru z ostropestřce, maralího kořene, břízy  jalovce a žita. 

 

3. Ochrana ledvin

 

Při odvádění toxinů z těla hrají také velmi podstatnou roli ledviny. Ty totiž jednak vyrábí moč, díky níž se zbavujeme škodlivých látek, a jednak zpět do krve vracejí všechny potřebné živiny. Pokud dochází k přetěžování ledvin, je moč tmavá a silně zkalená, a můžeme zažívat také bolesti při močení. Pro očistu a revitalizaci vylučovacího ústrojí je vhodné užívat například kombinaci bylin vřes, měsíček a pcháč oset.

Toto spojení posiluje zdravý stav a funkci vylučovacího ústrojí i ženských orgánů a stimuluje obranný systém v boji proti nežádoucím procesům v tkáních. Dalším výborným pomocníkem v ochraně ledvin je tinktura z kustovnice čínské, která neutralizuje těžké kovy či například vřes, lichořeřišnice a brusinka, které zvládnou v močových i dýchacích cestách zlikvidovat většinu choroboplodných bakterií. 

Tip redakce:  Zdravá doplňková strava mnohdy dokáže divy

 

4. Čištění střevního systému

 

Střeva štěpí a vstřebávají potravu a zbavují nás odpadních látek, které vznikají při trávení. Pokud nepracují správně, může docházet k usazování toxinů z potravy. To pak mívá nejčastěji za následek zácpu, plynatost, obezitu, chronickou únavu či bolesti žaludku. Při jarní detoxikaci organismu však můžeme sáhnout po medvědím česneku, který mimo jiné spolehlivě ničí zlatého stafylokoka.

Výborný je také len, pýr a dub, které jsou vhodné pro regeneraci narušených sliznic trávicího ústrojí, zejména právě střev a žaludku. K dokonalé detoxikaci trávicího traktu pak můžeme vyzkoušet zelený jíl a enterosgel, které nám po pročištění střev pomůžou i se zlepšením kvality pleti.

 

5. Péče o kůži

 

Rozhodně bychom neměli zapomínat na očistu největšího lidského orgánu, tedy kůže. Ta vstřebává toxiny přímo z prostředí a zbavuje se jich potem a mazovými žlázami. Pokud dojde k přetěžování detoxikační funkce tohoto orgánu, projeví se to nejčastěji nepěkným vzhledem kůže. Na jejím povrchu se vytváří celulitida, pupínky, drobné puchýřky nebo akné.

„Nadbytek toxických látek v těle je nejvíce patrný na pokožce. Tam se může projevit nejrůznějšími poruchami včetně lupénky. Pro zlepšení kvality kůže je vhodné užívat tinktury z tykve obecné a olše nebo přírodní koupele ze směsi pýru, lopuchu, tea tree, měsíčku, eukalyptu a kostivalu,“ radí Jarmila Podhorná ze společnosti Naděje, která pro řešení problémů s kůží vyrábí také kúry z ostropestřce, pýru, břízy a jalovce.

 

Tinktury z bylin pomáhající při detoxikaci

 

Česnek medvědí a setý – tinktura z bylin

 

Tip redakce:  Chcete šetřit? Využívejte slevových kuponů!

Česnek působí dezinfekčně, protibakteriálně a protiplísňově, omezuje výskyt zlatého stafylokoka i Candidu albicans. Dezinfikuje střevní obsah a pomáhá udržovat střevní funkci v normálních mezích, blahodárně působí na činnost dýchacího systému.

Pokud si jej nemůžete dopřát z jakéhokoliv důvodu jako součást vašeho denního jídelníčku, vyzkoušejte tinkturu z bylin.

 

Jalovec

 

stimuluje detoxikaci a činnost jater, urychluje revitalizaci jaterní tkáně, podporuje činnost ledvin, pomáhá při jejich čištění a rozpouštění močového písku, normalizuje hladinu cholesterolu, pomáhá udržovat čisté cévy bez usazenin.

 

Lichořeřišnice

 

Lichořeřišnice díky silným antibakteriálním účinkům omezuje nadměrný výskyt nežádoucích bakterií v močových i v dýchacích cestách a pomáhá tak v obranných procesech při nastuzení.

 

Brusinka

 

Brusinka je známým dezinfekčním prostředkem při výskytu nežádoucích mikrobů v močových cestách, napomáhá též zdravé funkci prostaty. Pomáhá při udržování čistých cév bez tukových usazenin. Příznivě ovlivňuje činnost střev. Vynikající pro starší osoby a pro ženy menopauze.

 

Bříza

 

Stimuluje jaterní funkce, zlepšuje osteoporózu, ovlivňuje činnost slinivky a jater, bere se jako přípravný prostředek k vlastnímu užívání pro svoji silnou čistící schopnost.

 

Vřes – Měsíček – Pcháč oset

 

Blahodárně působí na močové ústrojí, posiluje zdravý stav a funkci ženských orgánů, podporuje zdravou funkci kloubů, normalizuje otoky, stimuluje obranný systém v boji proti nežádoucím procesům v tkáních.

 

Vřes

 

Stimuluje obranný systém při výskytu nežádoucích procesů v tkáních. Příznivě ovlivňuje stav a funkci ledvin. Posiluje organismus, je vhodný při únavě a vyčerpání.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz