Demoliční práce a co je k nim třeba

Ať už jste zdědili pozemek s trouchnivějícím domem v Praze, Brně nebo v Pardubicích, nabízí se otázka, jaká firma by vám ho měla zdemolovat. Trouchnivějící dům na pozemku je nejen zbytečné rekonstruovat, ale také je velmi nebezpečné ho nechat stát, když se rozpadá před očima. Nad demolicí dlouho neváhejte, ať na někoho nespadne trám z rozpadající se střechy. Raději požádejte o pomoc firmu KT-Ekologické domy, s. r. o., která provede demolici nejen v Pardubickém kraji nebo v Praze, ale také třeba v Jihlavě nebo ve Velkém Meziříčí. 

Demoliční práce však nejsou něco, co může započat hned. Musíte mít na to povolení, nelze zbourat stavbu ve chvíli, co si to usmyslíte. Aby mohla demolice proběhnout, musíte držet v rukou takzvaný demoliční výměr. 

Co je to demoliční výměr?

Demoliční výměr je dokument, bez kterého nelze dům zbourat. Jedná se o povolení legálně odstranit objekt. Demoliční výměr můžete získat zejména na stavebním úřadě nebo na příslušném obecním úřadě. Jeho platnost je jeden rok s tím, že je možné ho po roce nechat prodloužit. Žádost o prodloužení však musí být řádně odůvodněna. 

V současné době je demoliční výměr také zapotřebí k tomu, aby došlo k vymazání objektu z katastru nemovitostí. 

Co dalšího je třeba k demolici?

Demoliční výměr není to jediné, co je potřebné k demoličním pracím. Pokud má dojít k celkovému odstranění objektu, musí se zpracovat i projekt k demolici. V něm budou obsaženy všechny bourací práce, a to včetně specifikace předpokládaného množství odpadu. 

Tip redakce:  Správně zvolený televizní stolek oživí vzhled obýváku

Projekt k demolici však není levná záležitost, respektive to není záležitost zadarmo. Cena zpracování projektu se stanovuje na základě původní dokumentace, pokud tedy původní dokumentace k nemovitosti existuje. V opačném případě se musí provést stavebně technický průzkum a zaměření se následně zdigitalizuje. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz