Demolice na povolení. Co to znamená?

Ať už chcete zbourat nemovitost proto, že vám na pozemku trouchniví a svým stářím už ohrožuje okolní domy či procházející lidi nebo chcete zbourat nemovitost proto, že na jejím místě chcete postavit dům zbrusu nový, v každém případě k tomu potřebujete několik věcí. Demolice zkrátka nemůže začít jen tak, aniž byste o tom nikomu neřekli. Aby mohlo dojít k zahájení demoličních prací, je třeba vyřídit povolení, respektive ohlásit demolici na stavebním úřadě. 

Pozastavme se však konkrétně u demolice na povolení a ohlášení ponechme chvíli stranou. Co vlastně znamená demolice na povolení? Jaký je mezi demolicí na povolení a ohlášení rozdíl? 

Demolujeme stavbu na povolení

Pokud jste nemovitost postavili na základě stavebního povolení, musíte ji také na základě stavebního povolení zbourat. To je zkrátka pravidlo, které je třeba dodržovat. V případě, že potřebujete získat povolení na zbourání stavby, nemůžete si danou stavbu zbourat sami, a to v žádném případě. Demolice na povolení zkrátka provádí vždycky zkušená demoliční firma. Do bouracích prací se můžete pustit sami jedině v případě, že je demolice na ohlášení. Obyčejné ohlášení stavebnímu úřadu však postačuje jenom ve chvíli, kdy nemovitost byla postavená bez stavebního povolení čili kdy se jedná jen o kůlničku nebo boudu pro psa či podobně. 

Povolením se rozumí demoliční výměr

Zmiňovaným povolením potřebným ke zbourání dané nemovitosti se myslí demoliční výměr, což je jakési potvrzení o tom, že může dojít k legálnímu zbourání stavby. Demoliční výměr se vydává na stavebním úřadě (výjimečně na obecním úřadě) a platí po dobu jednoho roku. Po uplynutí jednoho roku je možné požádat o prodloužení demoličního výměru, ale v takovém případě je třeba žádost o prodloužení odůvodnit. Většinou však s prodloužením doby trvání demoličního výměru není problém. 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz