Dá se získat hypotéka bez vlastních financí radí Aplikant.cz

Mnohdy je ke schválení hypotéky nutné mít našetřeno až dvacet procent kupní ceny. To ovšem může trvat dlouhá léta. To může představovat obrovský problém pro mladé rodiny, které by chtěly hypotéku na bydlení. Co mohou v takové situaci dělat?

Je důležité objasnit, že banky již nenabízejí stoprocentní hypotéku – hodnocení firem, bez nutnosti zástavy. Mladé rodiny se tedy neobejdou bez pomoci od rodičů a bez zástavy jejich nemovitosti. Jedině takovým způsobem si budou moci vzít hypotéku na plnou výši kupní ceny. Financovat hypotéku se dá také dalším úvěrem, ale to není moc bezpečná varianta.

Z jakého důvodu už neexistují stoprocentní hypotéky

Tip redakce:  JUDr. Zdeněk Koschin – advokát s tradicí

Již několik let je zrušena možnost stoprocentní hypotéky, tedy nedá se vzít si úvěr na celou potřebnou peněžní částku. Tuto možnost zrušila Česká národní banka kvůli tomu, že se obávala případné hypoteční krize, která postihla USA a zapříčinila krizi v letech 2008 a 2009. Pravidla ČNB stanovují limit úvěru na maximálně 90 procent z ceny dané nemovitosti.

Banky si pečlivě prověřují, jakým klientům hypotéku na tak velkou částku poskytnou. Častější bývají úvěry na 80 procent hodnoty nemovitosti. V ten moment musí klient mít naspořený zbytek nákladů, tedy zbylou pětinu. Takový proces pak může trvat i roky.

Hypotéka bez naspořeného finančního základu

Pokud nemáte naspořeno, ale přesto máte zájem o hypotéku, není vše ztraceno. Bez zástavy ale nepočítejte s hypotékou stoprocentní, jak už bylo řečeno. Pro tu je potřeba, aby vám někdo další pomohl, nejpravděpodobněji vaši rodiče. A to tím, že vám s jejich souhlasem poskytnou nemovitost k zástavě.

Tip redakce:  Jak objednat zboží z Číny snadno a rychle?

Hodnotící portál Aplikant.cz nabízí přehledné zkušenosti a recenze českých bank, můžete se tak inspirovat při výběru vhodného financování. Provozovatelem portálu je významný tuzemský developer e-commerce aplikací, společnost 123jobs Media.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz