Co vše byste si měli připravit jako uchazeč o zaměstnání?

Pokud se ucházíte o zaměstnání, tak váš budoucí zaměstnavatel počítá s tím, že si připravíte veškeré dokumenty a fakta o vás, na základě, kterých vzbudíte zájem potencionálního šéfa o vaše služby. Na některé se ale velice rychle zapomíná a mohou být potencionálním jazýčkem na vahách v případě, kdy máte vy a vaši protivníci vyrovnané skóre. Co se vám tedy může hodit?

Životopis mějte vypracovaný do detailu

Životopis je vaše vizitka. Dostává se na stůl ještě dřív, než má zaměstnavatel vůbec šanci vás osobně potkat a může tak být i příčinou toho, že se s budoucím zaměstnavatelem opravdu setkáte, nebo tuto šanci nakonec ani nedostanete. Ať už je to tak či onak, tak počítejte s tím, že životopis musí být dokonalý. A je zcela jedno, jestli se ucházíte o práci, nebo jen hledáte brigády. Strukturovaný životopis s fotografií a přehlednými informacemi nesmí nikdy chybět.

Tip redakce:  Nabídka práce v Praze

Motivační dopis, certifikace i školení pomohou

Motivační dopis se hodí především tehdy, pokud se jedná o nabídky práce a nejde o jednorázové brigády. Na škodu ale není nikdy, protože ani u mnohých pracovních příležitostí se jeho existence neuvádí jako kritérium. Nicméně můžete v něm osobně vyjádřit i takové vlastnosti či nadšení pro budoucí práce, které za vás životopis nedokáže nikdy říct. Motivační dopis by tedy měl být opravdu součástí každé pracovní přihlášky.

Pokud se potom ucházíte o zaměstnání v místě, kde je opravdu konkurenční prostředí, tak se hodí každý další papír o vašich schopnostech. Pokud je cílem vaší práce Praha nebo jiné velké město se silným konkurenčním prostředím, tak byste měli počítat i s tím, že je zde bráno téměř jako samozřejmost, že se snaží potencionální zaměstnanec svému zaměstnavateli ideálně zalíbit právě odbornou způsobilostí a aktivitou se zlepšovat ve svém oboru.

Tip redakce:  Pracujeme bezpečně, ale i stylově

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz