Co stojí za vypadáváním vlasů?

Padání vlasů – velice častý problém, se kterým bojuje nejedna žena. Boj s tímto problémem se často jeví jako velmi vyčerpávající, jelikož mnohdy nejde vidět světlo na konci tunelu. Proto je velice důležité vytrvat. Pokud jste se také vydali do boje se spadanými vlasy na zemi a rýsující se lysinou na hlavě, vaším prvním úkolem bude najít příčinu. Když odhalíte příčinu a zamezíte jí, je takřka vyhráno. 

Nedostatek kolagenu

Jednou z nejčastějších příčin vypadávání vlasů je nedostatek kolagenu. Jedná se o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která má vliv nejen na pružnost a mladistvost naší pokožky, ale také na naše vlasy a nehty, které jsou díky němu pružné, lesklé a dobře rostoucí. Bohužel se tento protein začíná z těla vytrácet po překlenutí pětadvacátého roku života. Tělo začíná trpět jeho nedostatkem, což se projevuje právě vypadáváním naší kštice a povislou pokožkou na obličeji i rukou. Zařaďte proto do svého denního harmonogramu hydrolyzovaný kolagen, který je pro tělo tou nejpřijatelnější formou. 

Tip redakce:  Krásné a plné rty

Na vině mohou být problémy se štítnou žlázou

Nejen nedostatek kolagenu stojí za vypadáváním vlasů. Na vině můžou být také problémy se štítnou žlázou. Jedná se velice často o první signál upozorňující na tuto zdravotní potíž. Dalo by se říct, že i když nepřidává našemu sebevědomí, na druhou stranu mu ještě poděkujeme, protože další potíže, které s sebou nefungující štítná žláza nese jsou daleko horší. 

Nevhodná strava

Neustále ze všech stran slyšíme, jak je důležité jíst správně a zdravě. A něco na tom zkrátka je. Bohužel řada lidí nad tím jen mávne rukou v domnění, že se nic nestane. Jenže nejen, že se nebudeme cítit dobře po fyzické ani psychické stránce a nejen, že budeme bez energie, také nám mohou začít vypadávat vlasy. 

Tip redakce:  Každý desátý lupénkář uvažoval o sebevraždě

Je důležité do našeho jídelníčku zakomponovat více vitaminu C, zinku a také železa. Nezapomínejte na bílkoviny, které hrají taktéž roli. Snažte se do jídelníčku zakomponovat i potraviny obsahující omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz