Co si obléct na wakeboarding?

Jaké oblečení máte na sobě, když jdete na wakeboarding? Udrží Vás v teple, ochrání Vás, a přitom se v něm budete pohybovat stále volně? Pro oblečení na wakeboard existují spíš doporučení než přesné pokyny, co nosit.

Takže je zcela v pořádku, pokud Vaše volba oblečení odráží Váš osobní styl a preference. Samozřejmě, že ochrannou vestu na wakeboarding a helmu byste měli nosit vždy!

Pro chladnější počasí

Pokud jezdíte na wakeboardu i při nižších teplotách, budete potřebovat kvalitní neopren. Kompletní neopren s dlouhými rukávy a po celé délce nohou Vám pomůže udržet si teplo. K dispozici jsou také tzv. poloviční neopreny, které mají horní část jako tričko s krátkým rukávem a spodní ve stylu šortek.

Jestliže s wakeboardingem teprve začínáte určitě se nad koupí kvalitního neoprenu zamyslete, protože budete pravděpodobně hodně času trávit v chladné vodě než na prkně. Neopren pevně přilne k tělu, což pak zabraňuje stlačování vody mezi neoprenem a kůží.

Proto je důležité se vyhnout neoprenu, který na Vás bude vlát. Ten by umožnil, aby se voda dostala dovnitř a nebude Vás tak účinně udržovat v teple. S výběrem neoprenu Vám poradí článek – Jak vybrat neopren od zkušeného jezdce.

Při návrhu neoprenů se samozřejmě myslelo i na ženy a děti. Dámské neopreny jsou navrženy tak, aby respektovaly křivky ženského těla a nechaly je vyniknout. Mezi jedny z nejkvalitnějších patří např. dámské neopreny Mystic.

Pro teplejší počasí

V létě nebo když je teplé počasí i voda Vám dobře poslouží tzv. board shorts, což jsou v podstatě šortky, které umožní proudění vody proti pokožce a lze je i bezpečně svázat do pasu. Šortky na wakeboarding jsou navíc vyrobeny z materiálu, který velmi rychle schne. Mezi další výhody patří to, že odpuzují vodu, takže ani ve vodě Vás nebudou táhnout ke dnu.

Určitě nepoužívejte klasické plavkové šortky, které při pádu z desky Vás mohou skřípnout nebo se zaseknout. Board Shorts jsou z materiálu, který je možné i roztrhnout, což se hodí právě při nepříjemném pádu z wakeboardu.

Jako horní část můžete nosit tričko z lycry, košili nebo horní polovinu neoprenu. Trička z materiálu lycra jsou opět velmi lehká, rychle schnou a ochrání Vás i před UV zářením.

Pro Vaše nohy

Na nohou budete mít vázání na wakeboarding, které se připevňuje k prknu. Pod botami můžete nosit i tenké neoprenové vodotěsné ponožky, které pomáhají předcházet puchýřům. Většina jezdců však do vázání na wake chodí na boso.

Boty na wakeboarding by Vám měly opravdu sedět, tj. pokud budou příliš těsné, budete se v nich cítit unaveněji a když spadnete z wakeboardu tak to bude víc bolet. Naopak pokud je vázání příliš volné, nebudete schopní efektivně vyvažovat a ovládat board.

Ochranné vybavení na wakeboarding

Záchranné vesty, nebo tzv. floatační zařízení Vám při pádu do vody dodají dostatečný vztlak, abyste měli vždy horní část těla nad vodou. Měli byste je nosit jako poslední vrstvu na neoprenu nebo tričku. Můžete využít také vesty na wakeboarding, které fungují podobně jako záchranné vesty, ale navíc jsou více polstrované a ochrání Vás tak i před nárazem.

Přilba na wakeboarding vypadá na první pohled jako skateboardová přilba, ale je speciálně navržena právě pro wake jako ochrana během pádu. Přilby se od ostatních odlišují tím, že jsou vyrobeny z pěny, která odvádí při jízdě vodu od očí.

Vše potřebné oblečení a vybavení na wakeboarding najdete na stránkách MysticStore.cz nebo na Showroomu Mystic v Brně.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz