Co s sebou na cyklistický výlet

Chystáte se s přáteli na cyklistický výlet a nevíte co s sebou? Myslete na to, abyste měli co nejméně věcí, zároveň aby vám nechybělo nic důležitého. Inspirujte se věcmi, bez kterých se neobejdete a buďte připraveni na každou situaci.

Jídlo a pití na cestu

Pokud se chystáte na jednodenní výlet, tak určitě nezapomeňte na jídlo a pití a nepomeňte naplánovat v jaké části výletu doplníte energii či zásoby. Je také otázka, zda jedete na horském nebo silničním kole, jak daleko pojedete a zda má vaše kolo alespoň košík. Každopádně vždy s sebou mějte cykloláhev s dostatkem pitné vody, a to hlavně v letních měsících, kdy je potřeba doplňovat příjem tekutin opravdu pravidelně. Existují taky vychytávky, kdy můžete mít pití v batohu a z něj pomocí hadičky pít i během jízdy. Co se týče jídla, tak si zabalte ideálně proteinovou tyčinku, ořechovou tyčinku nebo třeba sendviče, popřípadě toasty.

Tip redakce:  Německo jako turistická destinace

Oblečení

Oblečení na kolo by mělo být funkční. Nemělo by vám v něm být horko, ale ani zima. V batohu na zádech určitě uvezete lehkou softshelovou bundu a pláštěnku. Přibalte si také alespoň jedny náhradní ponožky a můžete i spodní prádlo. Otázkou je také, zda se chystáte například na horském kole do hor, nebo třeba na horském nebo trekingovém elektrokole jen do blízkého okolí. Počítejte však s každým počasím a také s častými změnami počasí, ať už se jedná o dešťovou přeháňku nebo malou bouřku. Myslete také na sluneční brýle, které by měly být sportovní a nebránit vám ani v periferním pohledu.

Nářadí a věci na opravu kola

Rozhodně byste s sebou měli mít i základní nářadí, které slouží k opravě jízdního kola. Často se může stát, že vás nepříjemně překvapí defekt kola, prasklý plášť nebo jen vyfouknuté kolo. Mějte po ruce náhradní duši a pumpičku. Někdy se může stát, že se vám na kole přetrhne řetěz. V těchto případech se vám bude hodit nýtovačka. Vyřešit situaci můžete i tím, že s sebou zabalíte rychlospojku na řetěz. V ideálním případě do batohu přibalte i multifunkční šroubovák nebo alespoň malou a skladnou sadu nářadí. Pokud se chystáte na kratší výlet, tak postačí pumpička na kolo, pokud se chystáte na delší výlet, tak si po cestě najděte i adresy servisů kol, kam byste se mohli v případě problémů zastavit. Vždy počítejte i s nečekanými a nepříjemnými událostmi a naučte se na ně být připravení.

Tip redakce:  Jak si jazykový pobyt co nejvíce užít

Pro bezpečnost

Bezpečnost byste měli řešit především. Vždy na kole jezděte s cyklistickou přilbou. Ta může být i atraktivním módním doplňkem. Nezapomínejte na světlo, které by mělo být jak na silničním kole, tak na horském nebo elektrokole. V létě oceníte i rukavice, kdy se ruce potí a řídítka vám kloužou. Vyberte si rukavice s protiskluzovou úpravou.

Extra tip

Zajímavým nápadem je také hroznový cukr, který s sebou rozhodně uvezete a budete se divit, kolik vám dodá energie. Koupit jej můžete v jakémkoliv obchodě s potravinami, ale také v drogerii nebo lékárně.

A nejdůležitější věcí, kterou nesmíte zapomenout je dobrá nálada a nadšení. Jen tak si každý cyklistický výlet opravdu užijete.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz