Co je vlastně veganství?

V první řadě – ptát se jak „správně“ by jsme měli zacházet se zvířaty, není adekvátní otázkou. S domněle „šťastnými“ zvířaty je zacházeno stejně jako s těmi na průmyslových farmách. Neexistují například žádné speciální transportní dopravní prostředky pro „humánně chovaná“ zvířata. Převoz je totožný ve všech případech, má bezútěšné pozadí a často smutné následky. Zvířata jsou namačkaná do kamionů tyčemi, podpichována po čas nakládaní. Když jsou uvnitř nezáleží na tom, či po cestě na zabití trpí a nebo jsou vystrašená. Hovoříme i o zimě, tmavém ustájení, bolestivém tahaní a tlačení, rovněž o bolestivém a nepřiměřeně dlouhém dojení na úkor mláďat a množství dalšího neskutečného utrpení, jakým je způsob porodu či zabíjení mladých býčků a kohoutků.

Tip redakce:  Zdraví výživa a její základy

Tak jako v případě jiných forem průmyslového užívaní zvířat, konzumenti mají možnost výběru, zda se na něm zúčastňovat a nebo odmítnout produkty takovéhoto týrání a podpořit veganství.

„Lidé  nemají potřebu živočišných produktů a rostoucí množství veganů a veganek na planetě je důkazem, jak jednoduše se dá žít zdravě, plnohodnotně, bez účasti na systematickém využívaní a nepotřebném zabíjení, o což jde v průmyslu se zvířaty každý den.“ – Angel Flinn

Zvířata při převozu trpí chladem, hladem, žízní, neléčenými infekcemi a chorobami. To není je věcí jen nezodpovědných pracovníků chovů a jatek. Dokud jsou zvířata pouze objektem majetku, nemají žádná reálná práva. Tomu předchází veganství.

„Humánní“ legislativa evokuje, že by jsme se měli dostat blíže k lepším životním podmínkám pro zvířata. Kvůli jejich dobrým životním podmínkám se vyžadují větší prostory a humánnější metody zabíjení, které údajně způsobují menší bolest. Tyto reformy jsou však jen praktikami, které mají skoncovat s ekonomicky nehospodárnými a zastaralými postupy. Tomu rovněž předchází veganství.

Tip redakce:  Čajová chvilka – vychutnejte si ji se vším všudy

Zlepšování podmínek pro zvířata prostřednictvím ekonomických benefitů pro producenty a využívaní průmyslových marketingových strategií jsou často jen trikem na upokojení veřejnosti v otázce využívaní zvířat. Není to jen „výrobcích“, je to o nás. My jsme konzumenti, my jsme ti, kdo platí za tyto praktiky. Nejvýznamnějším způsobem, jak předejít násilí, je stát se vegankou, veganem. Neboť veganství je důsledný styl života ve smyslu neubližování zvířatům.

Možná ještě dnes někomu přijde veganství jako radikální, respektive příliš radikální způsob života a stravování, ovšem co je vlastně ve skutečnosti extrémní? Je extrémní jíst veganskou stravu, jako třeba jablka či fazole, nebo je extrémní jíst něčí nohu či krk? Je extrémní jíst veganské polévky, nebo polévky s vývarem ze zvířecího srdce? Je extrémní jíst vegan rolky či je extrémní jíst stehno ze zabitého zvířete?

Tip redakce:  Zdraví

 

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz