Co je to TRX?

Možná jste se v souvislosti s tématy jako fitness či funkční trénink setkali s pojmem TRX neboli Total-body Resistance Exercises. Netušíte, co si pod tímto pojmem představit? TRX označuje cvičební systém spočívající v posilování těla na závěsném aparátu. Jako TRX se označuje i samotná fitness nářadí k provádění závěsného cvičení. Total-body Resistance Exercises se těší stále větší oblibě a má dokonce svůj mezinárodní svátek, který připadá na 25. ledna. Za vznik TRX systému vděčíme Američanovi Randymu Hetricovi, který cvičení roku 2005 vyvinul. Původně bylo závěsné cvičení určeno vojákům pro snazší udržení kondice. Zajímá vás, proč se závěsnému cvičení věnovat, pro koho je vhodné a jaké cviky lze na TRX provádět? Pak jsou vám určeny další řádky, kde si cvičení na závěsném aparátu blíže představíme.

 

Jak TRX vypadá a jak se na něm cvičí?

Toto fitness nářadí je tvořeno závěsnými popruhy. Během cvičení na TRX je zatěžováno celé tělo. Proto se cviky na popruzích zařazují do funkčního tréninku. Při cvicích využíváte vlastní tělesnou hmotnost. Cvičení probíhá zjednodušeně řečeno tak, že část těla zavěsíte do popruhu a zbylá část zůstane v kontaktu se cvičební podložkou. Při Total-body Resistance Exercises se provádí cviky jako TRX Lunge, TRX Low Row, Long Torso Twist či různé druhy dřepů (např. TRX Squat či TRX Squat Jumps).

Čím vás TRX nadchne?

Jde o zábavné cvičení, které vám dopomůže ke skvělým výsledkům už v krátkém čase. Dochází k rovnoměrnému růstu svalové hmoty. TRX umožňuje cvičit ve všech pohybových rovinách a poskytuje nepřeberné množství cviků různé náročnosti. Dalšími přednostmi TRX je, že si zlepšíte držení středu těla a procvičíte všechny svalové skupiny. Také si posílíte horní a dolní končetiny. TRX je rovněž dobré proti bolestem zad.

Kdo může na TRX cvičit?

Cvičení na závěsném aparátu TRX je vhodné pro každého. Umožňuje totiž provádět velké množství cviků lidem s různou fyzickou kondicí. Začátečníkům doporučujeme cvičit pod dohledem zkušeného trenéra, který vám navrhne cviky přímo na míru.

Článek vznikl za odborné konzultace s Michaelou Karbanovou, která vede TRX Rožnov

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz