Co je to ketóza?

Keto dieta je populárnější než kdy jindy, ale co přesně to znamená být v ketóze? A je to pro vás dobré?

Keto dieta je nejnovější módním hitem, která zasáhla náš svět, její přívrženci přísahají na prokázané výhody stravovacího stylu s nízkým obsahem sacharidů a tuků. „Keto“ je zkratka pro ketózu, metabolický proces, který zahrnuje spalování tuků místo glukózy (sacharidů) na energii. Zní to dost jednoduše, ale proces, jak se dostat do ketózy a zůstat v ní, je ve skutečnosti velmi obtížný. Je vhodné přijmout pomoc od odborníků a nakoupit si základní balíčky na první týdny. Zásadním pomocníkem na trhu je firma KetoDiet. Má vyvážené jídelníčky a jejich produkty opravdu chutnají.

Tip redakce:  Pokus č.9 o zhubnutí - vyjde to tentokrát s 30denní výzvou?

Keto dieta – Proteinová polévka s nudlemi – KetoDiet.cz

Když vaše tělo nemá dostatek glukózy (sacharidů), aby se rozložilo na energii, začne místo toho rozkládat uložené tuky. V tomto procesu se vytvářejí ketony.

Pokud drasticky snížíte příjem sacharidů po dostatečně dlouhou dobu, vaše tělo spotřebuje uloženou glukózu. A protože nepřichází žádná nová glukóza, vaše tělo je nuceno najít jiný způsob, jak se samo zásobovat palivem. Tak se dostane do ketózy. Místo toho, abyste štěpili glukózu, vaše tělo začne rozkládat uložený tuk a tuky, které jíte, a využívat je jako energii. Když se rozloží molekuly, které tvoří tuk, uvolní se část glukózy a lze ji použít na energii. V tomto procesu se ketony uvolňují jako vedlejší produkt a poté se vylučují močí. A máte vyhráno!

Tip redakce:  Snažíte se zhubnout, ale ne a ne nastartovat tělo k hubnutí?

Rychlá ztráta hmotnosti je samozřejmě časným příznakem ketózy a tou, která udržuje lidi v keto dietě. Je důležité si uvědomit, že toto počáteční hubnutí není ztráta tuku – je to jen hmotnost vody. Je tedy nutné v dietě vytrvat. Základem správného nastavení diety je zjištění svého BMI.

Abyste byli v ketóze, musíte důsledně jíst stravu s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem karbohydrátů. Díky KetoDiet nebudete opomíjet ani vitamíny ze kterých se všechny produkty skládají.


Keto dieta – Proteinový nápoj příchuť jahoda a banán – KetoDiet.cz

Je důležité si uvědomit, že jakmile vaše tělo přejde do ketózy, musíte důsledně dodržovat ketogenní dietu, abyste udrželi své tělo v tomto stavu. S tím Vám KetoDiet pomůže.

Tip redakce:  Jídelníček na hubnutí a jeho specifika

Jak může vypadat keto jídelníček:

Snídaně Proteinová palačinka KetoDiet

Svačina                Proteinový nápoj KetoDiet

Oběd                    Proteinová polévka KetoDiet

Svačina                Proteinový nápoj KetoDiet

Večeře                 Proteinový nápoj KetoDiet

(+500g ovoce/zeleniny)

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz