Čistý vzduch uvnitř domu bez hluku zvenčí. Je to vůbec možné?

Stejně jako během léta, tak i během zimy potřebujeme doma dýchat čerstvý vzduch. Jenže problém je, že při pravidelném větrání si pouštíme do domu nejen hluk zvenčí, ale také hromadu alergenů a v zimě navíc pořádný chlad. Jenže jak jinak dýchat uvnitř domu čerstvý vzduch, když ne větráním? Jednou z možností je rekuperace, která navíc dokáže snížit energetickou náročnost rodinného domu. 

Možná jste už o rekuperačních jednotkách slyšeli. Jedná se o zařízení, ve kterém se vyměňuje teplý vydýchaný vzduch zevnitř s čerstvým venkovním vzduchem, který se navíc uvnitř rekuperační jednotky vyčistí a zbaví se všech alergenů. Do domácnosti tak bez jakéhokoli větrání přichází čerstvý, navíc velice čistý vzduch. 

Vhodné nejen pro alergiky a astmatiky

Zejména alergici a astmatici by měli vsadit všechny své peníze na rekuperační jednotku. Je to totiž konečně způsob, jak volně a bezproblémově dýchat během jakkoli dlouhé noci. Ať už jste alergičtí na prach, pyl nebo na roztoče či plísně, díky rekuperačním jednotkám se všemu předchází. 

Vzduch v interiéru je mimo jiné očištěn i od smogu, který se nachází v ovzduší a který při běžném větrání pouštíme s klidným svědomím do interiéru. Smog se nenachází jen ve městech, ale také na venkově. Rekuperace si s ním však dokáže poradit kdekoli. 

Získejte na rekuperaci dotaci

Možná vás nyní překvapila vyšší cena rekuperační jednotky. Nemusíte platit však celou sumu, lze dostat dotaci na rekuperaci, která pořizovací cenu rekuperační jednotky podstatně a citelně sníží. Aktuálně se totiž na rekuperaci vztahují dotace z programu Nová zelená úsporám. Tento program dlouhodobě podporuje jedince, kteří se rozhodli investovat do úsporných opatření snižujících energetickou náročnost rodinného domu. A jedním takovým úsporným opatřením rekuperace rozhodně je. Další možnosti získání dotace je v případě pořízení fotovoltaické elektrárny, kde je výše dotace 50% z nákladů na pořízení fotovoltaiky a maximálně 170 000 Kč.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz