Chystáte se na dovolenou? Vyzrajte na mořské ježky i chladnější počasí

Léto je tu a s ním přichází čas dovolených. Velká část z nás vyráží načerpat nové síly tradičně k moři. Prosluněné pláže a průzračná voda představují idylku, která nás alespoň na chvíli vytrhne z pracovního tempa všedních dní.

S koupáním a opalováním jsou však spojené i drobné nástrahy, kterým bychom se všichni raději vyvarovali. Připravte se na ně včas, aby vás během pobytu nic nezaskočilo a vy si mohli užít zaslouženou dovolenou bez starostí.

 Ať už se chystáte relaxovat na lehátku nebo se chcete vrhnout do vodních sportů, základem jsou vhodné plavky, v nichž se budete cítit příjemně. Dámy pravděpodobně sáhnou po bikinách, které by neměly jen dobře vypadat, ale měly by být především pohodlné.

Plánujete-li akčnější dovolenou, je dobré vybírat sportovnější typ dámských bikin, jež vás díky praktickému střihu nezradí ani při větším pohybu. 

Neměli byste ovšem zapomínat ani na další plážové oděvy a obutí, které vás ochrání před nešvary počasí či případnými drobným poraněními.

Ochraňte se před sluncem i chladem

Jedna z nejdůležitějších věcí, na které bychom měli při pobytu na pláži dbát, je bezpečnost při opalování. Všichni chceme nachytat trochu toho bronzu, ale o nepříjemné spálení nestojí nikdo. Kromě opalovacích krémů je občas nezbytné chránit svoje tělo patřičným oděvem a pokrývkou hlavy.

K tomuto účelu perfektně poslouží ručníkové pončo s kapucí, které můžete využít při korzování po mořském pobřeží nebo jen při odpočinku na pláži mezi koupáním.

Pončo vás ochrání nejen před sluncem, ale i před nepříjemným chladem. Počasí je nevyzpytatelné, a i v jižních krajinách vás může překvapit zatažená obloha a studená voda.

Díky ponču se po koupání rychle zahřejete. Můžete jej využít i jako ručník nebo se do něj převléci, pokud vám není příjemné zůstávat v mokrých plavkách.

Ručníková ponča jsou vhodná pro malé i velké, muže i ženy. Kromě jejich nesporné praktičnosti i dobře vypadají, stačí si jen vybrat kousek, který se líbí právě vám.

Nástrahy skryté pod hladinou

Možná jste to už zažili. Po dlouhém těšení konečně vyrazíte první den na pláž, vrhnete se do vody a ouha – na dně na vás čeká spousta pichlavých ježků. Tahle drobnost může pobyt u moře pěkně otrávit, protože místo dovádění ve vlnách, musíte neustále dávat pozor, kam šlapete.

O tom, jak moc je nepříjemné zabodnout si do nohy ježčí bodliny, netřeba diskutovat. 

Kromě ježků čekají na vaše nohy i mnohé další nástrahy v podobě ostrých kamenů či jiných předmětů. I samotná oblázková pláž může být plná nepříjemně pichlavých a v horku také rozpálených kamínků.

Abyste se těmto nepříjemnostem vyvarovali, není nic jednoduššího než si ještě před odjezdem pořídit kvalitní boty do vody, díky nimž budou vaše nohy v bezpečí.

Neoprenové boty vám zajistí dokonalé pohodlí jak při plavání, tak při vodních sportech. Dobře sedí na nohou a ochrání vás nejen před poraněním, ale také před chladem.

Jestliže jste se rozhodli pořídit si právě neoprenové boty, pončo na pláž nebo jen nové bikiny, vyzkoušejte sportovní značku Mystic. V nabídce najdete mnoho variant jak pro sportovní, tak, čistě relaxační vyžití.

Autor: Mysticstore.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz