Není to nic složitého, vědu v ničem podobném nehledejte ani v nejmenším. Přesto má výběr té pravé židle k PC svá pravidla, například byste se měli při sedu dotýkat patami pohodlně země, ale myslete také na větrání. Oblast zad je hodně namáhaná a několik hodin denně na koženém křesle znamená velké nepohodlí. Síťovina doslova dýchá, zvažte ji proto jako ideální materiál židle pro oblast zad a beder.
Důležitá je také nosnost, kterou byste neměli v žádném případě překračovat
Některé židle mají stokilovou, jiné zase stodvacetikilovou nosnost. Ta zde samozřejmě není údajem jen na okrasu, skutečně, neměli byste židli k PC přetěžovat, protože jinak by mohla prasknout a vy byste se zranili při ošklivém pádu. A zničená židle za pět tisíc nikomu radost neudělá, že? Proto je třeba nejvyšší možné opatrnosti, nezatěžujte židli ani houpáním (pokud k tomu není přímo určena díky speciálnímu mechanismu uvnitř).
Dávejte přednost raději kovu před plastem, který poměrně často praská a nemá takovou trvanlivost. Samozřejmě, díky kvalitnějším materiálům naroste do výšky i cena, ale nemusíte se ničeho bát – doslova a do písmene každá investovaná koruna se tu vrátí několikanásobně.
Rozmyslete si pečlivě i to, k čemu bude použita. Intenzivní využití, jako je u programátorů, kteří sedí nad počítačem klidně i celou noc, než se jim povede kýžený pracovní úspěch? Nebo občasné využití v domácnosti, třeba v průměru dvě hodiny denně? Nebo klasická osmihodinová pracovní doba, jako snad ve všech firmách? Rozhodně neplatí, že kancelářská židle k PC musí být nějak drahá, ale pokud ji budete využívat poměrně často, začít byste měli na pěti, ale ještě lépe na deseti tisících korunách.
Nebojte, kupujete si židli na pěknou řádku let, pokud vyberete správně (třeba na srovnávači nábytku)!