Chcete si pořádně posedět? V kanceláři si můžete koupit špičkovou židli na míru

Není to nic složitého, vědu v ničem podobném nehledejte ani v nejmenším. Přesto má výběr té pravé židle k PC svá pravidla, například byste se měli při sedu dotýkat patami pohodlně země, ale myslete také na větrání. Oblast zad je hodně namáhaná a několik hodin denně na koženém křesle znamená velké nepohodlí. Síťovina doslova dýchá, zvažte ji proto jako ideální materiál židle pro oblast zad a beder.

Důležitá je také nosnost, kterou byste neměli v žádném případě překračovat

Některé židle mají stokilovou, jiné zase stodvacetikilovou nosnost. Ta zde samozřejmě není údajem jen na okrasu, skutečně, neměli byste židli k PC přetěžovat, protože jinak by mohla prasknout a vy byste se zranili při ošklivém pádu. A zničená židle za pět tisíc nikomu radost neudělá, že? Proto je třeba nejvyšší možné opatrnosti, nezatěžujte židli ani houpáním (pokud k tomu není přímo určena díky speciálnímu mechanismu uvnitř).

Tip redakce:  Interiérové dveře, jak si správně vybrat

Dávejte přednost raději kovu před plastem, který poměrně často praská a nemá takovou trvanlivost. Samozřejmě, díky kvalitnějším materiálům naroste do výšky i cena, ale nemusíte se ničeho bát – doslova a do písmene každá investovaná koruna se tu vrátí několikanásobně.

Rozmyslete si pečlivě i to, k čemu bude použita. Intenzivní využití, jako je u programátorů, kteří sedí nad počítačem klidně i celou noc, než se jim povede kýžený pracovní úspěch? Nebo občasné využití v domácnosti, třeba v průměru dvě hodiny denně? Nebo klasická osmihodinová pracovní doba, jako snad ve všech firmách? Rozhodně neplatí, že kancelářská židle k PC musí být nějak drahá, ale pokud ji budete využívat poměrně často, začít byste měli na pěti, ale ještě lépe na deseti tisících korunách.

Tip redakce:  Leden je na realitním trhu plný novinek

Nebojte, kupujete si židli na pěknou řádku let, pokud vyberete správně (třeba na srovnávači nábytku)!

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz