Cesta za poznáním vinařského světa

Cestou za vínem poznáte mnoho chutí a vůní, které jsou součástí běžného života a ve víně se jen obrazí. Kde ale najít kvalitní víno? Co třeba začít u nějaké degustace vína Praha? Poznáte různé druhy vín, jak vína červená, tak i vína bílá nebo dokonce růžová. Poznáte různé vinařské oblasti a dozvíte se o pěstování vín široké informace.

Přijďte také k nám i vy!

Degustace vín v Praze je zajímavý druh zábavy, který vám přinese potěšení, nové chutě, ale i znalosti. Ochutnáte kvalitní červená vína i kvalitní bílá vína. Z těch červených vín jistě nezapomeňte na Cabernet Savignon nebo PinotNoir, který je skvělým doplňkem k obědu či večeři. Konkrétní druh Avignonu Bodega Volcanes De Chile Reserva vás oslní chutí tmavé čokolády, ostružin a mentolu. Hodí se spíše na chuť po večeři nebo k oslavám. Na všední den zvolte spíše naopak Cave Pillote de Gallician Cabernet Savignon 2014. Naprosto netradiční skloubení chutí dodá vínu šmrnc. Méně známé, ale velmi chutné je třeba Bourgogne Rouge či Spazzavento DOC. Z těch bílých vín by vás nemělo minout ochutnání tramínu, chardonnay, veltlínské zelené či druhy rieslingu.

Tip redakce:  Je čaj opravdu tak prospěšný pro zdraví nebo jde jen o reklamní trik?

Degustace vína probíhá zpravidla na Praze 5, ve dvou degustačních místnostech. Do každé z nich se vejde dvanáct milovníků vína. Vína vám představí odborníci v oblasti vín. Jde jak o someliéry, tak i o přední vinaře.

Sady k ochutnání přímo do domu

Pokud nemáte zrovna čas nebo chuť na cestování po víně, můžete si objednat degustační sadu vín. Je jen na vás, jestli dáte přednost Španělsku nebo oblastem Itálie, a to Toskánsko nebo úžasná a méně známá oblast Piemont. Degustační sady obsahují šest lahví vín různých odrůd a k nim praktickou tašku. Toskánská vína nabízí ovocné chutě malin nebo rybízu, španělská spíše zase například sušené květy a meruňky.

Přijďte si sami vybrat a ochutnejte!

Tip redakce:  Chilli papričky – potraviny s velkým přínosem pro naše zdraví

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz