Bylinné čaje a zdraví

Čajová lžička jemně cinká o bílý porcelán, z hrnku stoupá horká pára a kuchyní se nese vůně právě uvařeného zeleného čaje. Ještě počkáte dvě tři minuty a čaj slijete, usednete na své oblíbené místo v kožené sedačce v obývacím pokoji a vychutnáváte si po malých doušcích příjemně teplý čaj. Tyto chvíle odpočinku máte obzvláště rádi.

Kvalitní zelený čaj

Zelený čaj si můžete uvařit klidně i porcovaný ze sáčku. Pravděpodobně ráno, když pospícháte do práce, nemáte čas se zdržovat pracnější přípravou a jste vůbec rádi, když do žaludku dostanete alespoň nějakou tekutinu. Pro chvíle klidu a pohody ale raději volte kvalitní druhy  sypaného čaje. Ten však od vás vyžaduje, abyste s ním nějaký čas pobyli a jednotlivé doušky čaje pečlivě vychutnali. Jen tak, bez zbytečného spěchu. Vždyť vám nic neuteče.

Co říkáte třeba na jeden z nejslavnějších čínských čajů Long Jing? Nefritově zelená barva dlouhých lístků čaje a lehce nasládlá chuť přímo lákají k ochutnání. Cítíte, jak krásně voní?

Bylinné čaje si dáváme obvykle do souvislosti s léčením různých neduhů těla. Když se o nás pokouší třeba kašel a nachlazení, uvaříme si šálek čaje z lipových květů nebo divizny. Pro podporu trávení volíme naopak čaj mátový či heřmánkový. Bylinné čaje jsou všechny nálevy z rostlin, které jsou připravovány pro svoje léčebné nebo preventivní účinky. I proto jsou tolik oblíbenými nápoji, protože nejen pomáhají, ale mají často i vynikající chuť.

Už jste někdy vyzkoušeli sypaný čaj z aloe vera? Aloe vera je vynikající léčivá bylina, kterou měl v oblibě i Kryštof Kolumbus. Brával si ji s sebou na své daleké dobrodružné plavby. Aloe Vera Tea je vynikající čaj pro podporu imunity. Obsahuje acemanan, což je látka, která působí na činnost buněk imunitního systému v lidském těle. Kromě toho má tento čaj i protizánětlivé účinky.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz