Buďte připraveni na zimu

Rok se chýlí ke konci a na dveře začíná klepat zima, která by ráda zavítala i do vašich domácností. Nedejte jí tu možnost! Poznejte různé typy topení, které vás před chladem ochrání i na místech, kde jsou možnosti vytápění určitým způsobem omezené. Jsou vhodné také jako záložní či dočasný zdroj tepla. 

Čtyři pomocníci pro teplo i u vás doma

Máme pro vás čtyři tipy, které vám pomohou se ochránit i před nejkrutější zimou.

  • Akumulační kamna

Tradičním druhem vytápění jsou akumulační kamna, která akumulují tepelnou energii v nočních hodinách, tedy v době výhodné ceny elektřiny. Akumulační kamna jsou šetrným řešením pro vytápění interiéru, ale i průmyslových budov tam, kde není možné používat plyn. Výhodou je také jejich snadná údržba a minimální hlučnost. Pokud se rozhodnete pro tento typ topení, měli byste vzít v úvahu ještě hmotnost těchto kamen. Akumulační kamna jsou velmi těžká.

Tip redakce:  Ohýbání trubek na zakázku na CNC strojích

  • Podlahové vytápění

Dalším skvělým pomocníkem je elektrické podlahové topení, které je vhodným doplňkovým zdrojem topení do místností, kde chcete mít prohřátou podlahu. Nejvíce je tedy využíváno v koupelnách a obývacích prostorech. Topná rohož spolu s topnými kabely je pokládána přímo pod podlahu a je oblíbená pro svou snadnou a rychlou instalaci.

  • Přímotopy

Dalším pomocníkem jsou přímotopy, které jsou považovány za ideální prostředek pro okamžité vytopení místnosti. Přímotopy jsou vhodné pro dočasné ohřátí místnosti, než vytvoří teplo šetrnější metoda topení.  K dispozici jsou v nástěnné a samostatně stojící variantě. Vzhledem k energetické náročnosti se příliš nedoporučují pro trvalé vytápění, ale občas jsou neocenitelným pomocníkem.   

  • Termostaty

Nepatří sice mezi zdroje tepla jako takové, ale jsou velmi cenným pomocníkem, který šetří energii a tedy i vaše peníze a zároveň udržuje požadovanou teplotu v místnostech. Termostaty slouží pro regulaci vnitřní teploty. Termostaty oceníte v domácnosti, kanceláři i veřejné budově. Pomocí termostatů můžete regulovat plynové a elektrické kotle, akumulační kamna, podlahové topení, přímotopy a další zařízení.  Ocenit můžete i spínací hodiny, které spouští zařízení v určitý čas.

Tip redakce:  Ochraňte svůj majetek před výkyvy počasí a sebe před horkými slunečními paprsky

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz