Bude válka s KLDR? Americký senátor to předpovídá!

Americký senátor Lindsey Graham vyzval Pentagon, aby začal s evakuací rodin a vojenských jednotek, které se nacházejí v Jižní Koreji. Graham se tak vyjádřil v pořadu pro televizi CBS. Konstatoval, že dle jeho názoru se neúprosně blíží konflikt s KLDR.

Možnost vzniku konfliktu s KLDR přisuzuje provokacím ze strany Jižní Koreji. Apeluje tedy na Pentagon, aby sem neposílal další Američany, nýbrž aby zahájil evakuaci. Ve zdejší oblasti se totiž nachází přes 28.500 vojáků. Osídlení Američany zde trvá od korejské války z let 1950 – 1953, kteří zde udržují kontingent.

Obavy senátora pramení také z toho, že Severní Korea už prodělala zkušení testy ICBM -mezikontinentální balistické rakety. Ta by s přehledem mohla zasáhnout jakoukoliv oblast USA. To je podle vyjádření Grahama hrozba, která visí ve vzduchu a důvodem ke konfliktu. Graham se vyjádřil, že nejde jen o jadernou zbraň, která se lehce dostane do USA – ale také o zbraň, která tam přinese nálož. Dle jeho názoru jen Amerika ztrácí čas, zatímco KLDR zbrojí, jelikož evakuace tolika osob vyžaduje čas.

Tip redakce:  Druhé tváře lidí aneb předsudky sranou

Herbert McMaster – bezpečnostní poradce Bílého domu, se vyjádřil pro televizi Fox News o tom, že prezident (Donald Trump) je připraven k vojenskému zásahu. Avšak jeho prioritou je diplomatické řešení a snaha přesvědčit další země, jako je Čína, Rusko a podobně, aby byly jaderné snahy Pchjongjangu trestány a potlačeny pomocí hospodářských sankcí.

Korea je stát, s absolutní diktaturou a tak není vyloučeno, že ve jménu vládce nebude zbrojit dál. Konflikt mezi Amerikou a Koreou trvá už řady let. Avšak prozatím nikdy nedošlo k reálnému útoku. Korea si ale své trumfy v rukávu v podobě hrozby jaderných raket stále ponechává. Ačkoliv jde o menší stát, než jakým je USA, je to důvodem, proč spolu tyto dvě země mohou vyjednávat. Korea také, kromě nových technologií, neustále zbrojí, což ještě více vyvolává domněnku blížícího se konfliktu.

Tip redakce:  Půjčka bez doložení příjmu, kdy ji využít?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz