Brýle jako dárek? Spokojenost zaručena

Chcete někomu udělat radost k narozeninám nebo o Vánocích? Zkuste darovat brýle nebo alespoň dárkový voucher do optiky na celou cenu brýlí nebo alespoň jako příspěvek obdarovanému. Poradíme vám pár tipů na osvědčené brýle. Podívejte se, co funguje a s čím nesáhnete vedle. 

Brýle pro řidiče

Chcete dárek pro někoho, kdo tráví spoustu času za volantem? Vyberte sluneční brýle speciálně určené pro řidiče. Ideální jsou ta, co mají hnědá skla. Určitě se vyhněte modrým sklům. To je kvůli tomu, že modré sluneční brýle mohou do určité míry zkreslovat barvy a kontrasty. Existují i speciální brýle do mlhy. Ty mají skla oranžová nebo žlutá. A ať už vyberete brýle sluneční nebo dioptrické, nejlepší jsou ty s polarizací. Můžete se spolehnout, že darujete to nejlepší, co je na trhu.

Tip redakce:  Thermomix TM5 a jeho výhody

Polarizační brýle

Pohodlné vidění, bezpečná orientace v prostoru, menší únava a rychlé reakce a to dokonce i při menší intenzitě slunečního světla. To zaručují brýle s polarizací. Kvalitní a spolehlivé polarizační brýle koupíte v dobrých optikách. Speciální polarizační vrstva filtruje odlesky a ostré světlo, se kterým mají problém především řidiči a nevidí přes ně jasně a včas na silnici. Díky polarizačním brýlím můžou lépe a rychleji reagovat. Těch pár sekund rychlé reakce má někdy cenu lidského života. Radost ale uděláte i rybářům (uvidí přes ně, co se děje pod hladinou), bikerům (budou se skvěle a rychle orientovat v otevřeném prostoru na sluníčku a stejně tak rychle i v šeru v lese), a shopaholikům (neunikne jim nic za výlohou). Každopádně je přes polarizační brýle vidět lépe, ostřeji a pohodlněji. 

Tip redakce:  Aké sú spôsoby vzniku alternatívnych parfumov a ich vôní?

Brýle na počítač

A teď tu máme něco nejen pro počítačové fandy. Všichni ostatní, kdo sedí většinu dne u počítače nebo jen s telefonem v ruce ocení brýle s filtrem proti modrému světlu. Obrazovky totiž vyzařují modré světlo a to není vůbec dobré pro spánek. Narušuje totiž tvorbu hormonu melatoninu, který má přímý vliv na délku a kvalitu spánku. Pokud dioptrie nemáte, ani nepotřebujete měření zraku, můžete je v optice koupit i bez dioptrií, jenom s filtrem proti modrému světlu. 

Sluneční dioptrické brýle

Ano, i takové vychytávky dnes existují. Sluneční dioptrické brýle můžou mít i potřebné dioptrie – jen na čtení k vodě nebo na obvyklou vzdálenost. Je to vhodná alternativa na léto. Dioptrie a sluneční brýle se dají řešit kontaktními čočkami a slunečními brýlemi. Ale ne každý čočky snese a ne každé čočky jsou vhodné pro plavání nebo jiné aktivity. 

Tip redakce:  Vhodný dárek pro ženy i muže

Sportovní brýle 

Brýle pro sportovce by měly být pohodlné a bezpečné. Měly by chránit oči před prachem a vodou a při rozbití by se neměly roztříštit a poranit. Moderní brýle z kvalitní optiky to umí. Navíc je můžete pořídit ve velmi aktuální zrcadlové úpravě, s polarizací a dokonce i s dioptriemi.

Brýle nebo poukaz jako dárek 

Stále nemáte odvahu nebo fantazii na to, abyste darovali brýle? V pořádku. Je tu nejpohodlnější a nejrychlejší varianta: dárkový poukaz. Před Vánocemi se dají dokonce sehnat dárkové poukazy se slevou, takže místo plné částky, kterou může čerpat obdarovaný a která je uvedená na poukazu, zaplatíte nižší částku. Ušetříte a ještě potěšíte své blízké. Radost je to dvojnásobná.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz