Brousíte si zuby na ojetinu? Připravte se na vyšší ceny

Zájemci o mladší ojeté automobily, které toho ještě nemají mnoho najeto, se musí smířit se zhruba o 9 % vyšší cenou oproti loňskému roku. Právě o tolik se totiž zvedla cena automobilů vyrobených před čtyřmi lety a nájezdem kolem sto tisíc kilometrů. Informace zveřejnila společnost Cebia na základě analýzy vývoje cen ojetin.

Češi jeví největší zájem o ojeté automobily značky Škoda a právě proto cenová politika automobilky ovlivňuje cenovou hladinu ojetin napříč celým českým trhem. Cebia se v rámci studie věnovala automobilům s rokem výroby 2014, ovšem odborníci upozorňují, že se zdražení týká všech ojetých aut. Jako hlavní důvody uvedli vyšší spotřebu domácností a prosperitu podnikatelů. Dalším důvodem je také příplatková výbava, která je v mladších ojetinách objevuje stále častěji.

Tip redakce:  Výběr správných koberečků do auta je velmi důležitý

Během posledního roku byla v České republice mini a malá auta dražší než u německých prodejců. Známý bazar automobilů v Praze – Auto Výhybka však správně podotýká, že populární segmenty SUV, vozidla nižší střední a střední třídy jsou naopak levnější.

Meziročně nejvíce zdražila Škoda Fabia, a to o cca 13 %, což je o procento více než Škoda Citigo a Ford Fiesta, které byly v segmentu mini/malých automobilů nejprodávanějšími modely.

Ceny automobilů nižší střední třídy pak meziročně vzrostly průměrně o 4 %, ale mezi jednotlivými modely panují poměrně velké rozdíly. Zatímco Škoda Octavia podražila o pouhé 4 %, Škoda Rapid o téměř 12 %. Autobazary tyto vozy často vykupují z firem po ukončení financování formou operativního leasingu.

Z analýzy společnosti Cebia vyplynula také velká obliba vozů kategorie SUV, a to především ve verzích 4×2 na úkor 4×4. Je tedy zřejmé, že řidiči těmito automobilky jezdí především na silnicích a méně často se vydávají mimo zpevněné komunikace. I tento segment je momentálně dražší o 12 %. Nejvíce podražila populární Dacia Duster, a to více než 21 %.

Tip redakce:  Autodoplňky pro motorové srdce vašeho drahouška

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz