Bezpečnost při wakeboardingu

Když už si myslíte, že jste viděli vše, tak se vždy najde něco, co vás zaručeně překvapí. A právě wakeboarding je sport, který se vyloupl odnikud – je to něco, co můžeme definovat, jako růži mezi trním. I když se vám může zdát, že wakeboarding je vodní sport, tak opak je pravdou.

Tento sport je spíše podobný skateboardingu, i přestože je jiný vzhledově i po jízdné stránce. Je to jeden z mála sportů, který může vykonávat každý, ten, kdo se rád přesouvá rychle z bodu A do bodu B. Jako bonusovou hodnotu můžete brát i udržení zdravých kloubů a zdravé zábavy.

Wakeboarding

Asi se ptáte, co to ten wakeboarding vlastně je a jak se teda liší princip tohoto sportu od skateboardingu. No, na rozdíl od skateboardu, který je z jednoho dřevěného prkna a čtyř koleček, je waveboard ze dvou desek, torzní tyče a kolečka má jen dvě.

Tip redakce:  Let balonem, vzhůru do oblak! Kupte si letenku ještě dnes

Každé kolečko je na jedné desce a je nezávislé na tom druhém. Jen pohyb wakeboardu je oproti tradičnímu skatu jiný a můžete pod prknem cítit vodu nebo sníh než městský horký beton. 

  • Samozřejmě i v tomto sportu je hlavní ovládat to, na čem stojíte. I když je styl jízdy jiný na každém prkně, tak ty znalosti a zkušenosti ze snowboardu či skateboardu můžete zužitkovat.
  • Dnes se už wakeboardingu říká wejk, díky stále většímu zájmu a závodům, vznikají další a další techniky jízdy. Vyrábí se zvlášť prkna na vlek a na překážky. Je tedy potřeba rozlišovat a vybírat správný typ prkna. I přesto, že se výrobci snaží vyrábět prkna univerzální, není možné používat stejnou desku pro závodní účel nebo rekreaci. Hobby jízda vyžaduje určitou tuhost desky a je tudíž nepraktická pro překážky. 
Tip redakce:  Nevíte jaký je ideální dárek? Takový let balonem potěší jistě každého

Historie

První prkno vyrobil ve dvacátém století Tony Finn, který s J. Redmon – vynalézal tu samou věc, jen na jiném místě, založili nejslavnější společnost pro wakeboarding – LIGUID FORCE. Ani po letech své existence nezahálí a stále si drží své prvenství v nových trendech v tomto sportovním odvětví. 

Kde se dá v ČR jezdit

U nás jsou cable parky, a jejich hodně. Jen v okolí Brna hned tři (Brněnská přehrada, kemp v Pasohlávkách a rybník v Jedovnicích). Praha nemůže nic nechat okolním krajům, a tak se není co divit, že i tam mají prostor pro tuto zábavu (kemp Džbán a Hostivař). Mezi oblíbené se řadí Stráž pod Ralskem nebo Těrlicko.

Vybavení

Pro jízdu potřebujete správné prkno, u kterého je důležitá nosnost (musí překračovat vaši váhu o dostatečný počet kil) a délka prkna. Vždy je lepší si za desku připlatit, než pak řešit rozlepenou desku a brečet nad rozlitým mlékem.

Tip redakce:  Vystavte si doma své poháry a trofeje: Jakou chybu neudělat?

Dalším důležitým faktorem jsou kolečka, která jsou základem kvalitní jízdy. Počítejte s velkým opotřebováváním. Prkno je vázáním pevně uchyceno k nohám. 

Další vybavení:

  • vesta na wakeboarding
  • nárazová vesta
  • ochranná přilba
  • přilba na wakeboard
  • neopren nebo krátký neopren
  • chrániče 
  • boty s vázáním

Vše potřebné najdete na stránkách speciálky na wakeboarding – Mysticstore.cz.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz