Bez obav v životě i v práci? Jedině s kvalitním pojištěním!

Jak žít v poklidu a bez stresu z nečekaných událostí? Nehodám a různým druhům havárií se v životě nevyhne nikdo, je však dobré mít ochranu v podobě kvalitního pojištění, které finanční důsledky všech karambolů vyřeší bez dopadu na rodinný rozpočet. I banální nehody totiž mohou udělat pořádný vítr v rodinných úsporách. Při nechtěně způsobeném zranění druhé osoby při rekreačním sportu v cizině může jít totiž doslova o miliony. Není vhodnější pojištění za pár stovek ročně?

Pojištění občanské odpovědnosti

Tomuto pojistnému produktu většina lidí přezdívá pojištění proti blbosti, protože se stávají nechtěným konáním při běžných každodenních činnostech. Někdy jde o rozbitý mobil v kavárně, jindy o roztříštěné okno vašeho souseda nebo vysypané zrcadlo v hotelu. Zatímco tyto částky jdou maximálně do tisíců, při zranění druhé osoby může být hůř. Především v případě, že k takové události dojde v zahraničí a daná osoba stráví týdny na nemocničním lůžku. Zde nebudou stačit tisíce ani milion, léčení se může vyšplhat do mnohamilionových částek.

Tip redakce:  Český vývoz, proexportní aktivity na trhy s nejvyšším vývozním potenciálem Ruská federace, Čína, Indii a Ukrajina

Až do 10 milionů korun

Právě z toho důvodu je možné sjednat tento druh pojištění ve čtyřech variantách, které se odlišují maximální pojistnou částkou, která je 10 milionů korun. V nižších variantách lze pak vybrat 3, 5 nebo 7 milionů korun, přičemž se pojistka sjednává vždy bez spoluúčasti. Platnost pojistky je celosvětová, což usnadní cesty a dovolené v zahraničí. Navíc jsou chráněni všichni členové domácnosti včetně domácích zvířat, vyjma psů a koní. Ty lze ale připojistit. Srovnatelně se lze chránit také v zaměstnání.

Pro zaměstnance i s firemními vozy

Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu se odlišuje v maximální pojistné částce, která může být pouze 500.000 korun. Je to dáno možností zaměstnavatele požadovat po zaměstnanci dle zákoníku práce pouze 4,5násobek hrubé měsíční mzdy před vznikem dané události. Taktéž se liší spoluúčast, u tohoto produktu je povinná, lze však nastavit její výši. Sjednat lze pojistku ve třech variantách, standardní se hodí pro kancelářské profese, zatímco varianty ŘIDIČ a ŘIDIČ PLUS ocení všichni, kdo používají firemní vůz, potažmo jej mají přidělený a mohou s ním jezdit i soukromě.

Tip redakce:  Vývoj trhu s půjčkami - největší růst zaznamenaly půjčky na bydlení

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz