BCAA – kdy zařadit tyto doplňky stravy do jídelníčku?

Lepší regenerace organismu a udržení vybudované svalové hmoty – to jsou dva hlavní důvody, proč se tzv. větvené aminokyseliny BCAA vykytují v jídelníčku sportovců stále častěji. Jejich užívání má však své limity, a rozhodně nejsou univerzální modlou každého sportovce.

Aminokyseliny jsou základním stavebním kamenem bílkovin, bez kterých by nebylo možné vybudovat svaly. Jde sice o zjednodušenou poučku, ale velmi pravdivou. Takže pokud tělu bílkoviny naopak odebíráme (což se běžně děje při velmi intenzivním tréninku), kýženým výsledkům se tak spíše vzdalujeme. A právě proto jsou tu BCAA se svou lehkou stravitelností, při níž se prakticky nezdržují v játrech a okamžitě nastupují hlídku v poškozených svalových vláknech. Ne vždy je však jejich použití třeba.

Pro koho se BCAA hodí

Ještě předtím, než se vypravíte do obchodu pro svůj první recovery drink nebo přímo pilulky s BCAA, zamyslete se nad tím, jak váš trénink vypadá. Pokud se věnujete běhání nebo jiným vytrvalostním sportům, zpravidla si zvládnete proteiny doplnit z běžné stravy, dbáte-li na zdravý a vyvážený jídelníček.

Ovšem pokud do svých fit aktivit pravidelně zařazujete i účinné anaerobní tréninky nebo opravdu poctivou a tvrdou přípravu v posilovně, přijdou vám BCAA vhod.

Správné užívání má své zásady

Nejde však o obyčejné vitaminy pro sportovce, které můžete užít, kdykoliv si vzpomenete. Ideální bude, když si je dopřejete v jejich instantní podobě, či tekuté během tréninku, či do dvaceti minut po tréninku a v tabletkách těsně před tréninkem a těsně po tréninku. V žádné případě se jejich prostřednictvím nepokoušejte simulovat vyváženou stravu. Jestliže už po fit drinku nemáte chuť na pořádnou večeři, zvažte místo toho užívání BCAA v tabletách. Zajistíte si tak ideální přísun všech důležitých látek příjemným a rychlým způsobem, který vás ve vašich každodenních návycích nijak neomezí.

Tip redakce:  Galavečer profesionálního boxu

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz