Bazénové odvlhčovací jednotky

Bazénové odvlhčovací jednotky

Bojujete s nadměrnou vlhkostí a tvořením plísní? Pak se zaměřte na pestrou nabídku odvlhčovacích jednotek. Odvlhčovací jednotky zajišťují ve školních, hotelových prostorách, rodinných bazénech a lázních optimální vlhkost 60 – 70%. Tím poskytují koupajícím se vhodné podmínky. Mimo to zabraňují porušení stavby vlivem nadměrné vlhkosti. Odvlhčovač je vybaven tepelným čerpadlem, kde přeměňuje teplý, vlhký vzduch na suchý a ještě teplejší. Takováto recyklace vzduchu je z ekonomické stránky mnohem přijatelnější než odvětrávání.

Bazénovka jednotka pro rodinne domy

Proč si pořídit bazénovou odvlhčovací jednotku

Nadměrná vlhkost se vytváří především intenzívním odparem z vodní hladiny. Při nedostatečném větrání a nevyhovujícím odvodu mohou začít vznikat na povrchu stavební konstrukce tepelné mosty. Poté může dojít nejen k poškození stěn, ale nežádoucímu rosení skel a vzniku plísní. Odvlhčovače rozeznáváme prostorové a vestavěné. Dále pak mobilní a umístěné na stálo. Pro správné stanovení množství odpařené vlhkosti se používají empirické hodnoty. Ty je možné najít v odborných příručkách. Z nich se pak stanoví nároky na větrání. Přibližné hodnoty pro určení nároků na větrání se liší ročním obdobím. Řízená úprava ovzduší je důležitá jak z hlediska komfortu, tak hygieny vnitřního prostředí. Obávat se nemusíte ani hlučného chodu, protože je zde použit tichý hermetický spirálový kompresor Copeland – Scroll.

Jak bazénová odvlhčovací jednotka pracuje?

Pracuje podobně jako tepelné čerpadlo – na kondenzačním principu. Vlhký vzduch se nasává přes výparník, kde se ochladí na lamelách výparníku a přemění na vodu. Ta odtéká do kondenzační vany a odtud je odváděná mimo zařízení. Následně odvlhčovač ohřívá vzduch a přes ventilátor opět vyfukuje zpět do prostoru už suchý a teplejší vzduch o cca 5°C. Probíhá to na velmi úsporném principu. Teplota vody i vzduchu uvnitř bazénu závisí na individuálních požadavcích uživatele bazénu, velikosti a typu. Požadovaná vlhkost určuje zpravidla výběr odvlhčovače nejen co do výkonu, ale i způsobu použité technologie. Mezi nesporné výhody patří i nízké nároky na instalaci.

Bazénové odvlhčovací jednotky, kde si ji koupit?

 

C.I.C. Jan Hřebec s.r.o.

Tel: +420 604 208 209

Na Zlaté stezce 1075
263 01 Dobříš
www.cic.cz

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz