Balení dárku rychle a bez stresu. Potěšte letos své blízké i krásným balením

Mezi běžnými smrtelníky se pohybuje pár kouzelných víl, které si předvánoční balení dárků doslova užívají a považují jej za ideální ukázku svých uměleckých schopností. Drtivá většina z nás však tuto nepříjemnost dlouho odkládá. Poslední hodiny před usednutím k vánoční tabuli tak nehoníme jen nejlepší recept na salát, ale také zběsile hledáme papír, nůžky a lepenku. Pokud i vy patříte do té druhé skupiny, podívejte se na pár rad od profesionálek, které vám letošní balení usnadní a vašim blízkým udělají dárky o to větší radost.

Pro Miroslavu Neudorfskou a Lenku Bartošovou je balení vánočních dárků denním chlebem. Pracují totiž v logistickém centru Amazon v Dobrovízi jako baličky profesionálky a každý den vyšperkují pro tisíce zákazníků jejich zakoupený dárek k dokonalosti. Jak zabalit vše od hraček až po lahev vína rády poradí
i vám.

L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0408.jpg
L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0341.jpg


Jak zabalit dárek bez stresu v osmi krocích?

  1. Vše si na začátku pořádně promyslete
Tip redakce:  Cesta z garáže až na vrchol hudební scény
L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0224.jpg

Především komu chcete dárek věnovat. Udělejte vašim blízkým radost již obalem a použijte ozdobný papír nebo mašli v jejich oblíbené barvě. A nezapomeňte se dopředu připravit, ať máte vše potřebné k ruce – kvalitní balící papír, hezké mašle, ostré nůžky i nastříhanou lepící pásku.

L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0117.jpg
  1. Méně znamená více
L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0065.jpg

Připravte si dostatečné množství balícího papíru. Nic ale není potřeba přehánět a u balení to platí také. Když budete stříhat papír, stačí, když bude konce dárku jen o pár centimetrů přesahovat. Zabalené dárky díky tomu budou vypadat elegantněji a vy jako balící profík.

  1. Zaměřte se na okraje balíčku
L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0228.jpg

Papír jste si změřili a nastříhali, teď přichází ten nejtěžší krok. Jak poskládat papír na stranách balíčku tak, aby vznikl správný vzor a papír se nemačkal? Připravte si kus lepenky, pak ohněte hrany papíru podél hran dárku nebo krabice a přeložte jej v místech, kde dárek končí, radí Miroslava. Inspirujte se na obrázku níže.

  1. Mašle je vždy dobrý nápad
Tip redakce:  Kapela 100na100 pokřtila své třetí album
L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0305.jpg

Mašle je ideálním doplňkem, který dodá sváteční atmosféru. Můžete ji udělat prakticky z každého materiálu, třeba i z kousku ozdobného papíru. Nezapomeňte sladit barvy papíru a barvy mašle. K Vánocům patří barvy jako zelená, červená, zlatá či stříbrná.

  1. Aby mašle hezky seděla

Je důležité, jak mašli na dárek přivážete. Ohýbání jednoho kusu mašle na zadní straně už dávno odzvonilo. Katka nám prozradila, že si mašli raději rozdělí na dva kusy. Jeden obváže přes dárek a pomocí lepenky ho přichytí. Druhý kus poté převáže přes kus první a udělá mašli. Následně mašli zastřihne, a to buď našikmo nebo do véčka. Mašle tak vypadá mnohem lépe a neohýbá se.

L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0252.jpg
L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0261.jpg
L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0307.jpg
  1. Ozdobné tašky nebo sáčky na větší nebo neforemné dárky
L:\ACCOUNTS\Amazon\01 Externi komunikace\2018\11-12 návod na balení vánočních dárků\Foto\4V1A0364.jpg

Tašky nebo sáčky se dají snadno a rychle použít nejen na zabalení knih, ale skvěle poslouží především na neforemné dárky. Lahev vína, oblečení, nebo cokoliv nepravidelného s nimi bude vždy vypadat skvěle. Pamatujte, že i sáčky můžete jednoduše ozdobit vánočními doplňky. Polepte je například ozdobami ve tvaru hvězd, vánočních stromků nebo sněhuláků.

  1. Buďte osobní
Tip redakce:  Filmové ceny Český lev ovládne film Ztraceni v Mnichově, soudí sázkaři

Dodejte dárku něco ze své osobnosti. Kartička s věnováním a pár milých slov vždy potěší a váš dárek bude originální.

  1. Užijte si úsměvy vašich blízkých při rozbalování

Dárky jste krásně zabalili a teď už nezbývá, než se pohodlně usadit se k vánoční tabuli ke kaprovi a salátu a pak už si užít jejich rozbalování. Pohodové Vánoce!

Požádejte Amazon o pomoc

Pokud zjistíte, že Vánoce se nebezpečně přiblížily nebo důvěřujete pouze profesionálům, vždy můžete požádat odborníky v Amazonu. Všechny dárky zakoupené na www.amazon.de můžete objednat se speciálním vánočním balení. Pamatujte, že objednáváte v českém jazyce a poštovné, u nákupu za více než 39 EUR, je zdarma.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz