Bagdad: Bomba v autě zabila více než 57 lidí!

Víc než 57 lidí bylo zabito v šíitských oblastech v hlavním městě Iráku.

Mnoho dalších bylo zraněno po výbuchu dalších bomb v obchodních oblastech a trzích ve městě. Hrůza připomínala lety 2006 až 2007, kdy byly tisíce mrtvých.

Hasiči byli přivoláni zahasit požár po bombovém útoku v Bagdadu.

Hasiči byli přivoláni k hašení požáru po bombovém útoku v Bagdadu.

Jeden z bombový útoků postihl také autobusy v komerční ulici  Sadoun v centru Bagdádu. Zein al- Abidin, kolemjdoucí, který viděl tento útok, řekl, že mezi oběťmi je i čtyřleté dítě. Podle zpravodajské agentury Associated Press útoky cíleně zasáhly také oblast al-Maalif, kde  bylo zabito 6 lidí, a Habibiya  kde 12 .

Žádná skupina se nepřiznala k útokům, ale napětí mezi šítskou většinou a menšinovými Sunnity, které narůstá od minulého roku.    Sunnité obvinili úřad premiéra Nouri Maliki-ho z diskriminace vůči nim. Pan Maliki slíbil provést okamžitou změnu v Irácké bezpečnostní strategii.

Tip redakce:  Máte firmu a chcete ji rozvíjet? Seznamte se s RIS®!

Pondělní bomby přišli po týdnu, kdy bylo zabito 70 lidí a mnoho dalších zraněno v sérii útoků napříč zemí. Přibližný počet mrtvých je teď v tomto měsíci  přes 450 obětí.

 

Zdroj: BBC News

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz