Autozastavárny Praha – Jak vlastně probíhá zastavení vozu?

Finančním servisem kvalitních autozastaváren Praha dokáže uspokojit i lidi, kteří potřebují finanční obnos velmi rychle. Vyděsili jste se v tuto chvíli, že jste svůj vůz nikdy nezastavili žádné instituci a nemáte tušení, co takový krok vůbec obnáší? Uklidněte se. Nebojte se ničeho. Vysvětlíme vám, jak proces zástavy vozu vlastně funguje.

Neprodávejte auto pod cenou

Především musíme rozptýlit vaše obavy, že o svého plechového miláčka přijdete. Nepřijdete. Když potřebujete nárazově peníze, třeba na nějakou investici, nemusíte své auto hned prodávat. Obvykle totiž při rychlém prodeji prodáváte pod cenou, a to je velká škoda. Peníze můžete získat i tak, že vůz zastavíte a pak ho vyplatíte zpátky.

Roli hraje stáří i technický stav

V zásadě můžete zastavit jakýkoli vůz, tedy osobní, nákladní, užitkový, ale třeba i motocykl nebo přívěs. Jednoduše se domluvíte se zastavárnou a přijedete i s vozem k dalšímu jednání. Zkušení technici, kteří jsou odborníci v oblasti auto-moto posoudí stav vašeho auta. Značka, rok výroby, technický stav, to vše samozřejmě hraje roli v ocenění vozu.

Autozastavárny Praha – hodnota každého vozu je jiná

Jakmile proběhne posouzení stavu vašeho vozu, je známa jeho aktuální hodnota na trhu. Poté zastavárník stanoví výši finanční částky, kterou vám může nabídnout jako půjčku s tím, že vy budete ručit svým automobilem. Tato částka je u každého vozu jiná, ale může dosáhnout ž 80 % jeho hodnoty.

Můžete jezdit, i když je auto v zástavě

Dostáváte šanci si také vybrat ze dvou možností zástavy. Při jedné z nich vůz používat nemůžete, při druhé ovšem ano. Možná už se chystáte říci, že by vám lépe vyhovovala forma, kdy s autem můžete dál jezdit navzdory tomu, že je v zástavě. Ale pozor, neukvapujte se. Tento typ zástavy má totiž méně výhodné poplatky.

Odměnu tvoří výhodnější úroky

Když zvolíte druh zástavy, při kterém s vozem jezdit nemůžete, odměnou za toto omezení jsou pro vás výhodnější poplatky. Často si také můžete i prodloužit termín vyplacení, to už záleží na konkrétní zastavárenské firmě, jaká má pravidla. Nejspíše se teď děsíte toho, jestli se s vaším vozem v době zástavního práva nic nestane. Nemusíte mít strach.

Váš vůz odpočívá na parkovišti

Postup je totiž velice jednoduchý a transparentní, ostatně i zastavárny včetně těch automobilových kontroluje Česká obchodní inspekce, jak se dozvíte v tomto článku.  Zastavárna vaše auto umístí na parkoviště, které je hlídané 24 hodin denně, a navíc je pojištěné. Strach, že by se vašemu ocelovému oři mohlo něco nepříjemného přihodit, tudíž vůbec není na místě. Je o něj dobře postaráno. Nedostane se k němu žádný vandal, který by ho mohl poškodit.

A co podnikatelé? Mohou zastavit firemní vůz?

Váš vůz jednoduše vydrží na parkovišti do chvíle, než ho vyplatíte a budete s ním moci odjet. Zastavit vozidlo můžete samozřejmě jedině v případě, že jste jeho majitelem a také to při uzavírání smlouvy prokážete pomocí dokladů. Možná jste ale podnikatelé a na rty se vám dere otázka: Jak je to s firemními vozy? Také je mohu zastavit? Samozřejmě, že ano.

Past na neposlušné zaměstnance

Ovšem má to jeden háček. Firemní vozy můžete zastavit pouze tehdy, když jste jednatelem či majitelem firmy. Musíte to také jednoznačně doložit výpisem z obchodního rejstříku a svým průkazem totožnosti. Předchází se tak možnosti, že by se nějaký neposlušný zaměstnanec chtěl obohatit na úkor firmy a zastavil její vůz bez souhlasu vedení. Stejně tak by se někdo mohl pokusit zastavit kradený vůz, jak se dočtete zde. I takové případy se samozřejmě objevují a bohužel jich není málo. Proto je kontrola určitě na místě.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz