Apple koupil firmu na sledování pohybu očí

Na webu Macrumors byla uvedena zpráva, že Apple koupil německou společnost Senso Motoric Instruments. Tato firma se specializuje na snímání pohybu očí. Jejich hlavním produktem jsou brýle, které přesně ukážou místo na které je upřen zrak uživatele.

Apple se snaží posílit v oblasti rozšířené a virtuální reality. Na veřejnosti se spekuluje o novém vývojovém balíku ARKit v rámci iOS a spekulace hovoří rovněž o několikaletém vývoji brýlí pro AR.

Sledování pohybu očí může firmě Apple posloužit nejen pro mobilní aplikace, ale lze je použít také ve zdravotnictví, při sportovních trénincích, apod.

Ovládání zařízení pomocí pohybu očí zatím není tak populární, jak by si firma Apple mohla přát. Sledování pohybu očí je využíváno v široké paletě oblasti výzkumu. U počítačů se využívá sledování pohybu očí k analýze vhodnosti počítačových rozhraní a jejich vizuálního uspořádání. A nebo také při tvorbě webových stránek, kdy se snaží autor či majitel eshopu zlepšit jeho použitelnost. Eye tracking testuje s uživateli pomoc neinvazivních kamer, které jsou kalibrované pro jednotlivé testery. Informaci o odkupu společnosti Apple prozatím nepotvrdil. Šéf Applu, Tim Cook se nedávno vyjádřil, že považuje technologie pozměněné nebo rozšířené reality za podobně důležitou oblast, jako je oblast chytrých telefonů. Dlouhou dobu se spekuluje o vývoji chytrých brýlí iGlass, které by byly schopny nabídnout tuto funkci rozšířené reality.

Vzhledem k mlčení společnosti Apple si budeme muset na to, co přinese blízká budoucnost v oblasti rozšířené reality.

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz