Aplikace, které by měl mít v mobilu každý řidič. Víte, které to jsou?

Asi každý řidič používá v mobilním telefonu navigaci, tedy minimálně, pokud nejezdí jen, jak se říká, okolo komína. Navigace ale není zdaleka jedinou užitečnou aplikací, kterou si mohou motoristé do svého mobilního telefonu nainstalovat. V dnešní době chytrých mobilů, které umožňují instalaci propracovaných pomocníků, by bylo škoda této možnosti nevyužívat. Pojďme se nyní na některé z nich podívat.

Alkohol za volant nepatří

Toto není potřeba asi nikomu připomínat, s alkoholem se zkrátka za volant neusedá. Není potřeba také připomínat, že u nás máme nulovou toleranci alkoholu v krvi. To už může být poněkud složitější je odhadnout, kdy máme skutečně nulovou hladinu alkoholu. K tomuto účelu slouží výborná alkohol kalkulačka, která je jednou z mnoha užitečných aplikací, jíž můžete svůj mobilní telefon vybavit.

Tip redakce:  Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat využít služby autopůjčovny Praha

Hodí se vždycky v těch případech, kdy nemáte k dispozici klasický tester. V tomto případě je však nutno brát v potaz, že se jedná o odhad, protože:

  • Každý organismus odbourává alkohol jinou rychlostí
  • Nepřesná vstupní hodnota znamená nepřesné výstupy

Protože jsme každý jiný, tak se také naše tělo jinak rychle vypořádá s alkoholem. To je známý fakt. Stejně tak nemusíte dobře zadat reálné množství alkoholu, které jste v poslední době konzumovali. A na základě nepřesných vstupních dat samozřejmě dostanete nepřesný výpočet. Proto je vždy lepší použít tester, což vám potvrdí každý profesionální řidič. V nouzi je ale i tato aplikace lepší než nic.

Najděte si nejlevnější benzin

Asi každý motorista ví, že nejvíce jsou jeho cesty pocítit v jeho peněžence. Pohonné hmoty jsou zkrátka drahé. Existují však aplikace, které vám najdou nejbližší čerpací stanice, kde ihned uvidíte aktuální cenu benzínu. Zajímají vás další aplikace? V tom případě sledujte motoristické magazíny, které nabízejí vše pro řidiče přehledně na jednom místě. Na svých cestách tak již nikdy nebudete jen tak něčím zaskočeni.

Tip redakce:  Motorkářská sezóna pomalu začíná, jak se na ni připravit?

Nejste přihlášen. Přihlásit se

Aktuality z domova

Aktuality z domova partner rubriky Zprávy

Aktuální Zprávy

Čerstvé zprávy a události z domova i ze světa. Aktuality ze světa sportu a financí. Novinky v oblasti módy a bydlení. Zprávy aktuálně.

Profi články

Profi články je portál na vydávání Tiskových zpráv. Profi články je zpravodajsky portál společnosti Press Media. info@press-media.cz, profi-clanky.cz

Aktuality Facebook Like Box

Finmag

Finanční zpravodajství. Business News.

NAVRCHOLU.cz

Foto galerie

Přihlásit se | Design DonV optimalizace PageRank.cz