Balíky do různých ústavů. Kam je poslat můžete a kde se nejspíš ztratí?

Balíky nejčastěji posíláme rovnou na adresu příjemce. Někdy ale může nastat situace, že osoba, kterou chceme obdarovat, v současné době adresu nemá. Může jít například o seniora v pečovatelském domě, chovance v ústavech, pacienta v nemocnici nebo třeba trestance ve vězení. Můžete do všech těchto ústavů posílat balíky? Je personál povinen balíky doručovat? Zkusili jsme najít odpověď.

více v článku...

Balík do vězení

Poslat balík do vězení možné je. Musí být ale splněny určité podmínky. Věznice obvykle rozlišují dva typy balíků. Tím prvním je nárokový balík do vězení, který obsahuje potraviny, hygienické potřeby, tabákové výrobky nebo třeba cukrovinky. Jeho hmotnost nesmí překročit 5 kg a nárok na něj vzniká jen jednou za čas. Druhý balík, kterému se říká kilový nebo „kilovka“, nemá omezenou hmotnost. V rámci tohoto balíčku můžete poslat papírenské zboží, hodinky, knihy, časopisy, hry, hrací karty, kostky, baterie apod.

Balík do nemocnice

Zaměstnanci nemocnice rozhodně nemají povinnost roznášet poštu svým pacientům. Ideální řešení je poslat balík na někoho známého, který bydlí v blízkosti nemocnice a bude moci zajít na návštěvu pacientovi. Nebo se můžete domluvit přímo se zaměstnanci nemocnice – zkuste například zavolat na vrátnici. Narazit můžete na ochotné zaměstnance, ale také na ty, kteří vám poslání balíku rozhodně nedoporučí. Záleží to tedy na konkrétním přístupu každé nemocnice.

Balík do seniorského domu

Tak tohle by rozhodně neměl být problém. Zaměstnanci seniorského domu předávají veškerou poštu adresátům. Stačí jen balík správným způsobem odeslat a pak už si jen ověřit, zda jej dotyčná osoba skutečně dostala. Žádná omezení ohledně hmotnosti ani rozměrů není. Posílat můžete tak často, jak jen budete chtít. Nezapomeňte ale na to, že žádný balík nenahradí vaši přítomnost! Udělejte si čas a svého seniora navštivte také osobně!

Don: